Rıza Çalımbay'dan Eren Derdiyok - Galatasaray iddialarına yanıt

Kasımpaşa teknik direktörü Rıza Çalımbay Sporcope.com'a konuştu.
Rıza Çalımbay'dan Eren Derdiyok - Galatasaray iddialarına yanıt
Kasımpaşa teknik direktörü Rıza Çalımbay Sporcope.com'a konuştu.

Takımın Bolu kampının oldukça verilmli geçtiğini belirten Rıza Çalımbay, büyük takımların transfer gündeminden düşmeyen Eren Derdiyok ile ilgili detayları Sporcope.com'a anlattı...

İşte Rıza Çalımbay'ın Sporcope.com'a yaptığı açıklamalar:

"TARIK ÇAMDAL'IN POZİSYONUNDA OYUNCUMUZ VAR"

"Eren Derdiyok ile ilgili çıkan transfer haberlerinin hiçbirinin gerçeklik payı yok. Biz kadromuzda tutmak istiyoruz Eren'i. Teklifleri değerlendirme konusu yönetimdedir. Takas oyuncusu olacaksa bunun teknik değerlendirmesi bendedir. Bunu değerlendiririz. Galatasaray'ın Tarık Çamdal'ı önerdiği söyleniyor, bizim Tarık'ın bölgesinde oyunayan oyuncumuz var örneğin. Bu tarz haberlere kimsenin itibar etmemesi lazım"

"SÜPER LİG'DEN TRANSFER YAPMAMIZ ZOR GÖRÜNÜYOR"

"Önümüzdeki sezon Kasımpaşa için çok kritik bir sezon olacak. Geçen sezon hakem hatalarının tekrar etmesini istemeyen yönetimimiz genç oyunculara yöneldi. Biz de genç oyuncular arıyoruz çünkü kadroda küçülmeye gidiyoruz. Süper Lig'den transfer yapmamız zor görünüyor. Almanya veya diğer ülkelerden gurbetçi oyuncular 2. 3. Ligler'deki yetenekli gördüğümüz isimler ilk tercihimiz olacak"

"AYDIN YILMAZ'I SERBEST BIRAKTIK"

"Galatsaray'dan Aydın Yılmaz'ı büyük umutlarla almıştık. Ancak herkesin bildiği gibi istediğimiz verimi alamadık. Kendisine çok güvenmiştik, yararlanacağımızı düşündük. Malesef yararlanamadık. Kendisini kadroya almadık. Kamp kadrosunda da yok. Kendisini serbest bıraktık. İstediği takımla görüşebilecek. Kesinlikle kadromda düşünmüyorum.

"8-9 TRANSFER GEREKİYOR"

"Yeni sezon için tek transferimiz şuana kadar Turgut Doğan Şahin. 8-9 tane daha transfer yapmamız lazım. Eksik bölgelerimiz var. Eksiklerimizi gidermek ve yeniden iddialı bir kadro kurabilmemiz için 8-9 tane transfer yapmamız şart"

"KÜÇÜLMEYE GİTMEMİZİN NEDENİ HAKEMLER"

"Bu takım küçülmeye gidiyorsa bunun sebebi hakemlerdir. Bu takım Avrupa'ya 2 puan yüzünden gidemedi. Hakemler olmsaydı bugünkü sorunlarımız olmayacaktı. Yönetimimiz hakemler yine aynı hataları yapacağı endişesiyle yüksek bütçeler ayırmadı bu sezona. Bunun için biz de parlatabileceğimiz, genç oyuncuları kadromuza katacağız. Süper Lig takımlarından transfer yapmamız pek mümkün gözükmüyor"