''Riekerink anaokulu öğretmeni Şenol Güneş ordinaryus''

Ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol haftasonu oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendirirken birbirinden ilginç yorumlarda bulurdu.
''Riekerink anaokulu öğretmeni Şenol Güneş ordinaryus''
Ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol haftasonu oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendirirken birbirinden ilginç yorumlarda bulurdu.

Mehmet Demirkol NTV Spor'da gazetelerin öne çıkan manşetlerini değerlendirdi. Demirkol, Riekerink ile Şenol Güneş kıyaslamasına ise farklı bir yorum getirdi.

İŞTE DEMİRKOL'UN AÇIKLAMALARI:

ADVOCAAT İÇİN ÇOK ERKEN

Advocaat'a 1 yıl daha sözleşme öneriliyormuş. Kendi takımını kurması için de transfer sözü verilecekmiş, Çok erken. Çok erken, yapmayın etmeyin. 5 hafta önce Abrodovic diyordi ki benden daha iyisi varsa yerime getirebilirsiniz. 5 hafta sonra geldik buralara...

F.BAHÇE'YE TEKNİK DİREKTÖR EKİBİ ATADI

Fenerbahçe'de Advocaat'ın yardımcısı ile birlikte yer değiştirmesi 1 aydır konuştuğumuz konu. Genel durumdan anlaşılıyor en basit ıspatı şu; ayda 1 defa ülkesine giden Advocaat için ancak böyle bir planlama yapılabilirdi. Yardımcısına emenat etmek... Fenerbahçe'ye teknik direktör ekibi atadı göreve bu çok açık gözüküyor.

BEŞİKTAŞ FENERBAHÇE'Yİ YENERSE...

Fenerbahçe ve Dinamo Kiev maçları Beşiktaş için dönüm noktası. Fenerbahçe maçı hani çok sayılamayabilir. Beşiktaş, Fenerbahçe'yi yenerse çöküntüye uğratır. Beşiktaş yenilirse sorun olmaz puan olarak yine önde. Beşiktaş Fener'e yenildi, gidip Dinamo Kiev'i yendi bu başarıdır. Şampiyonlar Ligi'nde üst tura çıkıyorsun çünkü. Yani illa birini rahatlatmak istiyorsanız Şenol hocayı rahatlatın taraftarları değil.

RIEKERINK ANAOKULU ÖĞRETMENİ

Galatasaray'ın oynadığı oyunla Beşiktaş'ın ki aynı değil ki. Belki de Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi yenicem diyerek oyuna başlaması avantajı olacak. Bir kere çok ciddi bir teknik direktör farkı var ortadı. Galatasaray'da olanlar Beşiktaş'ta olsa paramparça ederler o yönetimi. Riekerink'in Fenerbahçe Stadı'nda çıkardığı takıma baksana... Şenol Güneş'le kıyaslıyorsun. Biri anaokulu öğretmeni biri ordinaryus. Şenol hoca öyle çıkmaz. Beşiktaş'ın Galatasaray'ın yaşadığı problemi yaşama gibi bir durum çıkmaz orda ortaya.

FENERBAHÇE ÖNCE BEKLER

Fenerbahçe'nin genel oyun planı sahasında bekleyip, önce geride topu kapıp ondan sonra hücuma çıkmak. Çaykur Rizespor maçında da böyle yaptılar, Zorya maçı da böyleydi. Rizespor karşısında 2-0'da sonra tabi değişti başka bir şey oynamaya başladılar.

BEŞİKTAŞ'IN SINIFI DEMBA BA, GOMEZ

Şenol hoca diyorsa Eder'i getirin, potansiyeli var, ben bundan başka bir şey çıkarırırm diyorsa olur. Ama ancak böyle diyorsa olur. Çünkü Beşiktaş'ın sınıfı Demba Ba, Mario Gomez. Ama Şenol hoca diyorsa ben bu oyunculardan başka bir şey çıkarıcam o zaman bize bir şey demek düşmez. Pek gönlü olmadan alınırsa sonra kenarda Şenol hocayı böyle sinirli sinirli görürüz.

SERDAR SERGIO RAMOS OLABİLİR

26 yaşından sonra Sergio Ramos olmak kolay değil. Sağlığında bir problem olmazsa da olabilir neden olmasın. Serdar iyi oyuncu. Fenerbahçe maçındaki eleştirilerde ona değildi. O kadar sakatlıktan çıktıktan sonra ilk maçına Fenerbahçe ile çıkarılmasıydı.

ETO'O FAYDALI OLUR AMA...

Eto'o Trabzonspor'a faydalı olur ama sadece onla olabilir mi bilmiyorum. Eto, daha çok hazır ama topu içeri sokmayı başaramayan bir takımda iş yapar mesela. Trabzon'da öyle bir durum yok. Başakşehir'de Mehmet Batdal'ın yerine Eto'o olsaydı mesela Beşiktaş maçında çok farklı olurdu.