Rıdvan Dilmen'den Robin van Persie yorumu

Ntv'de yayınlanan %100 Futbol adlı programın yorumcusu Rıdvan Dilmen Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansından futbolcuların ıslıklanmasına kadar birçok önemli açıklamada bulundu.
Rıdvan Dilmen'den Robin van Persie yorumu
Ntv'de yayınlanan %100 Futbol adlı programın yorumcusu Rıdvan Dilmen Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansından futbolcuların ıslıklanmasına kadar birçok önemli açıklamada bulundu.

Rıdvan Dilmen'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"Van Persie de Fernandao da gol atsa taraftar mutsuz. Çünkü Fenerbahçe, Galatasaray karşısında elindeki maçı verdi. Bazı Fenerbahçe tribünleri iyi günde takımı destekliyor, kötü günde protesto ediyor. Vitor Pereira bu ligi Yunan ligi zannetti. Orada Olympiakos bitime 15 hafta kala şampiyon oluyor. Burada rekabet var. Cumartesi günü Beşiktaş kazanırsa, lig Fenerbahçe açısından bitmiş olur. Fenerbahçe'de bu sezona bakıldığında, yönetim en son ıslıklanması gereken taraftır. Fenerbahçe'de ıslıklanan Diego Fenerbahçe için kötü bir transferdir. Hiç verimli olamadı. Bütün kulüplerin Avrupa konusunda gözünü Galatasaray açmıştır. Tüm kulüplerin genel olarak vizyonunu da Fenerbahçe geliştirmiştir. Geçmişten bugüne tüm spor branşlarında başarıya, tesislere, stada baktığınız zaman bunu görebilirsiniz."

"İş ahlakı konusunda problemler var"

"Bugün Valencia gelip isterse Gökhan Gönül'e imza attırabilir. Fenerbahçe imzalar konusunda acemice davranıyor. Bu durum futbolcuların performansını da etkiler. Caner Erkin'inki etkilendi mesela. Fernandao kapris yapıyor. Bunu kilosundan bile anlayabilirsiniz. Fenerbahçe'de oynuyorsan kapris yapamazsın. Fenerbahçe'yi rüyasında göremezdi. Fernandao ve Van Persie gol atsa da çalışmıyor. Fenerbahçe'ye Mehmet Topal gibi oyuncular gerek. Fenerbahçe'de yetenekli çok futbolcu var ama iş ahlakı konusunda problemler de var. Van Persie bugün 4 gol atsa Fenerbahçe yönetimini kandırabilirdi. Görüyorsunuz, kral çıplak. Fenerbahçe taraftarı Ersun Yanal için bağırıyor ama oyuncuların %60'ı kendisini sevmiyor muhtemelen. Taraftar da Ersun Yanal'ın özel hayatından dolayı takımdan gönderildiğini biliyor ama Yanal'ın başarılı olduğu da ortada. Bundan sonra ancak Beşiktaş müsaade ederse Fenerbahçe şampiyon olur."