Rıdvan Dilmen: "Messivari bir oyuncu kazandık"

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, A Milli Futbol Takımımızın EURO 2016'da 2-0 kazandığı Çek Cumhuriyeti maçını değerlendirdi.
Rıdvan Dilmen:
Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, A Milli Futbol Takımımızın EURO 2016'da 2-0 kazandığı Çek Cumhuriyeti maçını değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen, Türkiye'nin son 16'ya çıkması halinde isteyeceği takımın Galler olduğunu söylerken maçın en iyilerinden Emre Mor'a da Messi yakıştırması yaptı.

İşte Rıdvan Dilmen'in değerlendirmeleri:

"Bütün gün hem 2-0'a hem de açıkçası yüzde 50'nin üzerinde de maçı değil de genel bir analiz mi konuşayım diye düşündüm. Nedenleri konuşma zamanı değil. En büyük Belçika. Nedenlerini önümüzdeki günlerde konuşuruz. Neden kötü başladık, çok geniş analiz etmemiz gereken bir konu. Anahtar şuydu. Çek Cumhuriyeti'nin kazanmaktan başka şansı olmamasıydı. Bizim için avantajdı. Çek Cumhuriyeti, sıkı, sert ve düz bir takım. "

"Disiplinli bir takım, ama neredeyken top rakipteyken disiplinli bir takım. Hırvat ve İspanyollar gibi çok yetenekli oyuncuları olmadığı için, fazla pozisyonlar bulamadılar. Tabii ki kazanmak zorunda oldukları için de 60 kadar 1-0'ı koruruz inşallah diye düşündüm. Son 10 dakika maç oynanmayacak diye düşündüm. Orta sahadan bir oyuncu çıkarıp 2. santrafor sokunca dakikası 50 ile 60 arasındaydı. Anahtarı orada açtık. Dönen topları almaya başladık. Golde olduğu gibi ofsayt değildi, faul oldu. Dönen topları da alınca da bizi zaten turnuvanın içerisinde tutma şansı oldu. İnşallah Belçika da İsveç'e kaybetmez. Onun dışında neden, şu bu yapılan yuhalamaları bunları unutmak lazım."

"Taktik olarak baktığımız zaman Emre Mor'a Messi falan derler. Hakikaten Messivari yetenekli bir oyuncu kadromuza kattık. Fatih Hoca da biraz da oynatmak zorunda kaldı Emre'yi. İyi de yaptı. İyi bir sonuç aldık."