Rıdvan Dilmen: 'Fenerbahçe formasını Allah'tan başka kimse...

Futbol yorumcusu ve spor yazarı Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Medipol Başakşehir mücadelesini NTV Spor'da değerlendirdi.
Rıdvan Dilmen: 'Fenerbahçe formasını Allah'tan başka kimse...
Rıdvan Dilmen'in değerlendirmeleri şu şekilde;
Bu  haftanın en karlı takımı Galatasray oldu. En azından puan farkını korudular. Ligin ortalarına yaklaşırken daha sert savunmalar başladı. Çok iyi oynayan iki takım karşılaştı ama maçın sonuna kadar pozisyon yoktu. Son dakikalarde Beşiktaş uyandı. Negredo iki pozisyonu atsa iyi ki almışız diyecekleri bir an olacaktı. Başakşehir çok saygı duyulması gereken bir takım. Oyunu çirkinleştirmeden açık oynuyorlar.

Oyunun ikinci yarısında Başakşehir, Beşiktaş'ın yorgunluğundan faydalanıp etkili olmaya başladı. Baskının sonunda harika da bir gol buldular. 
'Pepe dışında faydalı olan yok'
Beşiktaş için ise çok zor bir sezon. Hem Avrupa hem ligde mücadele ediyorlar. Pepe dışında transferlerden fayda alamıyorlar. Bu gün Cenk de durunca pozisyon üretemediler.
Beşiktaş ve Fenerbahçe artık puan kaybetmemeli ve içerde oynayacağı Galatasaray maçını kazanmak zorundalar.


'Başakşehir 4 büyüklerden birinin formasını giyse...'

Bu turuncu mavili Başakşehir takımına 4 büyüklerden birinin formasını giydirelim her maç 40 bin taraftar çeker ve şampiyonluğa oynar.
Hakem bugün hatalı karar vermedi ama oyun çok durdu. Oyun tam tempo kazanacakken sürekli düdük çaldı. Bu şekilde olmamalı.
'O pozisyona penaltı diyen futboldan uzaklaştırılmalı'
Gümüşdağ ile özel hayatımızda da telefonla görüşmeler yapıyoruz video hakem konusunda. Zaman zaman beni tatmin ettiği yerler de oluyor. Mesela çizgi konusu... Başka ligleri örnek göstermek de doğru olabilir. Ancak onlar da şu anda deneme aşamasında.
Hafta içi hakemlere seminer verilmiş. El doğal halindeyken penaltı verilmezmiş. Eğer kim Hasan Ali'nin pozisyonu penaltı değil diyorsa futboldan derhal uzaklaştırılmalı. Eğer bunu Rozetti bu şekilde gösterdiyse çağırmasınlar o adamı da bir daha.


'O formayı Allah'tan başka kimse çıkaramaz'


Cüneyt Çakır'ı da yarın arayacağım. Eğer Cüneyt Çakır da Rozetti'nin seminerde anlattıklarından dolayı bu penaltıyı vermediyse vay Türk futbolunun haline...

Ural Bey bir daha izlemediğiniz programlar hakkında yorum yapmayın. Bakın tekrar izlediniz 2 haftadır yaptığım yorumları. Ben bu programa girerken formamı çıkartıyorum. Zaman zaman hata yapıyor olabilirim, ben de insanım. Ancak programdan çıktıktan sonra bu formayı üstümden Allah'tan başka kimse çıkartamaz.
HABER YORUMLARI