'Reis' filmi gösterime girer girmez mahkemelik oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayatını konu aldığının iddia edildiği “Reis” filminin çalışanları, alacaklarının ödenmemesi nedeniyle yargı yoluna başvurdu. İcra yoluna giden “Reis” filminin çalışanlarından ancak 10 kişinin yargı yoluna başvurabildiği, bir kısmının ise yargı masrafları nedeniyle hakkını arayamadığı öğrenildi.
'Reis' filmi gösterime girer girmez mahkemelik oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayatını konu alan “Reis” filmi bugün vizyona girdi.

Erdoğan'ın doğum günü olan 26 Şubat'ta yapılan galaya, filmin yönetmeninden set çalışanlarına kadar ekipte yer alan isimlerin katılmaması dikkat çekmişti.

ON BİNLERCE LİRALIK ALACAKLARI VAR!

Odatv'nin haberine göre, “Reis” filminin yapımcılığını yapan Kafkasör Film Akademisi ve Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'nin çok sayıda set çalışanının ücretini ödemediği ortaya çıkmıştı.

Yapımcı şirkete ihtarda bulunan çalışanlar, Avukat Ceren Kalı aracılığıyla bu kez icra yoluna gitti. Yaklaşık 10 çalışanın icra yoluna gittiği, bir kısmının ise yargı masrafları nedeniyle hakkını arayamadığı öğrenildi. İcra Müdürlüğü'ne yapılan başvuruda “Reis” filminin çalışanlarının 90 bin TL'den 5 bin TL'ye kadar on binlerce liralık alacağının bulunduğu anlaşıldı.

244422

“EKİBİN HAFTALIKLARI ÖDENMEDİ”

Filmin yönetmeni Hüdaverdi Yavuz'un çekim sırasında ve sonrasında yaşanan sorunlar nedeniyle galaya katılmayacağını açıklaması da filmin tanıtım gecesine damga vurdu.

Bağımsız Sinema Merkezi'nin aktardığına göre, zorlu geçen çekim sürecinde yaşanan kimi tatsızlıkların buna neden olduğunu kaydeden Hüdaverdi Yavuz, galaya katılmama nedeni ve filmin çekim sürecinde yaşadıkları sorunları şöyle anlattı:

“En başında yapımcı olarak yola çıktığım kişi olan Ali Avcı, doğru mu yanlış mı asla bilemeyeceğim suçlamalarla ve hoş olmayan tarzda gönderildi. Bu sırada Kıbrıs'ta çekimlere başlamıştık. Deneyimsiz bir ekiple baş başa kaldık. Sonrasında sette hoş olmayan durumlar yaşandı. Ekibin haftalıkları ödenmedi mesela. Kıbrıs çekim programının bir kısmı tamamlanmadan İstanbul'a dönme kararı alındı ve hiçbir gerekçe gösterilmeden 70 gün çekimlere ara verildi. Bu arada yapım sorumluları yeniden değişti. Sonra onlar da kovuldu.
Yapıma dair yapabildiği sadece finans sağlamak olan kişi filmi bitirmem için ricada bulundu. Belki artık sorun yaşamayız düşüncesiyle ekibi yeniden toparladım. Tabi kötü muamele görmeleri nedeniyle kimileri gelmedi, onları yenileriyle takviye etmek zorunda kaldım.”

HABER YORUMLARI