Real Madrid Thibaut Courtois'nın peşinde!

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Real Madrid'in Chelsea'nin Belçikalı file bekçisi Thibaut Courtois ısrarı sürüyor.
Real Madrid Thibaut Courtois'nın peşinde!
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Real Madrid'in Chelsea'nin Belçikalı file bekçisi Thibaut Courtois ısrarı sürüyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan haberde; Real Madrid'in Courtois transferinde ısrarcı olduğu ancak Chelsea'nin istediği 65 milyon euroluk yüksek bonservis bedelinin bu transfere engel olduğu belirtildi.

Chelsea'nin bu yaz bazı oyuncularını elden çıkaracağı ve Thibaut Courtois'nın da bu isimlerden biri olabileceği ifade edilirken, Courtois'nın da Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden bir takıma hayır demeyeceği, önceliğinin Madrid olacağı kaydedildi.

GİDİŞİNE TARTIŞMA MI NEDEN OLACAK?

tt

Courtois'nın Chelsea'den ayrılmasıyla alakalı bir başka iddia ise kaleci antrenörü Christophe Lollichon arasında yaşanan gerginlik.

Sezon içerisinde Courtois ile Lollichon arasında tartışma yaşandığı ve tecrübeli antrenörün gelecek sezon göreve başlayacak olan teknik direktör Antonio Conte ile çalışmaya devam etmesi nedeniyle Courtois'nın takımda kalmak istemediği iddia edildi.

Courtois ile Lollichon arasında yaşandığı belirtilen tartışmaya dair Chelsea'nin mevcut teknik direktörü Guus Hiddink, "İkisi farklı kişiliklere sahipler. Ancak Courtois ile Lollichon çok profesyonel insanlar ve sıkı çalışıyorlar. Bence asıl önemli olan, Courtois'nın Chelsea'de çok mutlu olduğunu ve kulüpte kalacağını açıklamasıdır" diyerek Courtois'nın Chelsea'de kalacağının sinyalini vermişti.