"Real Madrid için İspanya'ya yürürüm"

SPORCOPE DIŞ HABER - Bayer Leverkusen'in genç sol beki Wendell, Real Madrid'in kendisi ile ilgilendiği haberleri ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı.
SPORCOPE DIŞ HABER - Bayer Leverkusen'in genç sol beki Wendell, Real Madrid'in kendisi ile ilgilendiği haberleri ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

Bu sezon gösterdiği performansla devlerin radarına giden Wendell için Real Madrid'in 35 milyon euroluk teklif yapıldığı iddiaları üzerine İspanyol basını genç oyuncu ile röportaj yaptı. Brezilyalı oyuncu AS'a konuşurken Real Madrid'in kendisi ile ilgilendiğini duyunca çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Beni gururlandıran bir teklif bu ama henüz Real Madrid'e gitmedim. Ben çalışmaya devam edeceğim ve sezon sonunu bekleyeceğim." sözlerini kullandı.

Her futbolcunun hayalinin Real Madrid olduğunu belirten Brezilyalı sol bek, "Ülkesi ne olursa olsun her oyuncunun hayalidir. Real Madrid rüya gibi. Real Madrid'de oynamak için Almanya'dan İspanya'ya yürüyerek bile giderim" ifadelerini kullandı.

Real Madrid'in halihazırda formasını giyen sol beki Marcelo'nun idolü olduğunu ve Real Madrid'deki Roberto Carlos gerçeğini de bildiğini söyleyen Wendell, "Dünyanın şuandaki en iyi sol beki David Alaba olarak gösteriliyor olabilir ama Marcelo herkes için bir referanstır. Marcelo kendisine hayran bırakan bir isim ve eğer beraber oynarsam ondan öğreneceğim çok şey olacaktır." şeklinde konuştu.

İki sezon önce Gremio'dan Leverkusen'e 6 milyon euro bonservis bedeliyle gelen Wendell, bu sezon gösterdiği performansla Brezilya Milli Takımı'na kadar yükselmeye göz kırpmıştı.

wendell-borges-bayer-leverkusen