Real Madrid Başantrenörü Pablo Laso: "Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz"

Real Madrid Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Pablo Laso, 2-0 geride oldukları THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final serisinde yarın yapılacak 3. maça ilişkin "Fenerbahçe gibi büyük bir takıma karşı kazanmak için sadece yüreğini ortaya koymak yetmez" dedi.
Real Madrid Başantrenörü Pablo Laso:
Real Madrid Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Pablo Laso, 2-0 geride oldukları THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final serisinde yarın yapılacak 3. maça ilişkin "Fenerbahçe gibi büyük bir takıma karşı kazanmak için sadece yüreğini ortaya koymak yetmez" dedi.Laso, düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe'yi "ofansif olarak çok yetenekli oyunculara sahip, defansif olarak da çok agresif bir takım" diye tanımladı. Galibiyet için her şeylerini ortaya koymaları gerektiğini belirten Laso, "Fenerbahçe gibi büyük bir takıma karşı kazanmak için sadece yüreğini ortaya koymak yetmez. Bu maçlar için önemli olan yüzde 50 yürek yüzde 50 de ne yapacağını bilerek soğuk kanlı olmaktır. Sahamızda yüreğimizle ve gururla oynamalıyız. Oyuncularım ne yapmaları gerektiğinin bilincindeler." diye konuştu.

"Yarın sahada en iyi Fenerbahçe'nin olacağını düşünüyorum." diyen İspanyol başantrenör, hücum anlamında maçı iyi okumaları gerektiğini ve serbest atışlarda iyi bir yüzdeyle oynamak zorunda olduklarını söyledi.

Laso, Fenerbahçe'de sakat olan Jan Vesely'nin yokluğunda daha fazla süre alan ve İstanbul'daki ilk 2 karşılaşmada iyi bir performans gösteren Ekpe Udoh ile ilgili yöneltilen soruya, "Türk takımı için çok önemli bir oyuncu. Çok agresif ve oyunun ritmini değiştirme özelliğine sahip bir oyuncu. Fakat bu düzeyde oynanan bir basketbolda sadece bir basketbolcuyu konuşmak hafif olur. Udoh'un iki maçta çok iyi olduğu doğruysa, maçın kontrolünü elimizde tutmak için bizim üzerimize düşen onu durdurmaktır." cevabını verdi.

Play-off serisinde 2-0 geride olmalarının kendilerini çok zor bir duruma soktuğunun farkında olduklarını vurgulayan Laso, "Kalan 3 maçı kazanmak için takımda yeterli enerjiyi görmeseydim burada olmazdım." ifadesini kullandı. İspanyol çalıştırıcı, İstanbul'daki maçlarda Fenerbahçe taraftarlarının takımlarına verdiği desteği, Madrid'de oynanacak karşılaşmalarda kendi taraftarında görmek istediğini de dile getirdi.

Öte yandan Fenerbahçe kafilesi yarınki maç için Madrid'e geldi. Sarı lacivertliler, akşam saatlerinde maçın yapılacağı Barclaycard Center'da antrenman yapacak. Fenerbahçe, yarınki karşılaşmayı kazanması halinde son şampiyon Real Madrid'i eleyerek bu sezon da Dörtlü Final'de mücadele etmeye hak kazanacak.

Kaynak: AA