"Ragbi takımı sanıyordum"

Leicester City'nin bu sezonki başarısında en önemli isimlerden biri olan Riyad Mahrez, takıma transfer olma hikayesini anlattı.
Leicester City'nin bu sezonki başarısında en önemli isimlerden biri olan Riyad Mahrez, takıma transfer olma hikayesini anlattı.

İngiltere basınına yaptığı açıklamalarda, Leicester City'e transfer olmadan önce takımın ismini daha önce hiç duymadığını belirten Mahrez, "Leicester'ı bilmiyordum. Fransa'da çok fazla insan da bilmiyor çünkü ben Leicester City'e transfer olmadan önce takım İngiltere 2. ligi Championship'te mücadele ediyordu. Hatta takımın adını ilk duyduğumda ragbi takımı sanmıştım." ifadelerini kullandı.

Takıma transfer olmadan önce tereddüt ettiğini de belirten Mahrez, "Transfer teklifi geldiğinde kabul edip etmeme konusunda emin olamadım. Ancak daha sonra transfer görüşmesi için kulübe geldim ve tesislerden çok etkilendim. Takıma katıldığımdan beri bir gün bile pişmanlık yaşamadım, Leicester City renkleri için mücadele ettiğim en iyi kulüp." şeklinde konuştu.

Yıldız oyuncu son olarak takımın bu sezonki şampiyonluk şansı konusunda ise, "Bu sezon Leicester City tarihinin en iyi sezonu ve bunun üzerine koymak zorundayız. Bunun için gerekli olan kaliteye ve öz güvene sahibiz. Maç kazandıkça öz güvenimiz de artıyor. Futbol da zaten bu şekilde ilerler." açıklamasında bulundu.

Bu sezon Leicester City'nin başarısında Jamie Vardy ile birlikte en büyük pay sahibi isimlerden biri olarak gösterilen 25 yaşındaki oyuncu, bu sezon Premier League'de Leicester formasıyla çıktığı 27 maçta 14 gol 11 asistlik performans sergiledi.