Şok! Başkana istifa çağrısı

Bir grup Real Madrid taraftarı, başkan Florentino Perez'in istifası için kampanya başlattı.
Şok! Başkana istifa çağrısı
Bir grup Real Madrid taraftarı, başkan Florentino Perez'in istifası için kampanya başlattı.

İnternetin en büyük imza kampanyası platformu olan change.org'da Antonio Nieto-Rodriguez isimli kullanıcının başlattığı imza kampanyasında Florentina Perez istifaya davet edildi. Real Madrid'in bu yıl inişli çıkışlı grafiği ve La Liga'da da liderliği Barcelona'ya çoktan kaptırması nedeniyle başkan Perez eleştiri oklarının hedefiydi. Teknik direktör Rafael Benitez'in de arkasında durmasıyla taraftarların tepkisini çeken Perez'in üzerindeki baskı böylelikle bir kat daha artmış oldu.

Başkan Perez'i istifaya davet edilmesinin nedenleri arasında milyonlarca euro harcanarak oluşturulan takımın başarısız bir grafik çizmesinin yanı sıra Benitez'in göreve gelmesinin yanlış bir tercih olduğu ve genç altyapı oyuncularına hiç öncelik tanınmaması gösteriliyor. Benitez ayrıca kulüp tüzüğünün manipüle edilmesiyle de suçlanıyor.
Kampanyanın başarıya ulaşması için belirtilen 5000 kişi sayısına 4364 destekçi bulan anketin farkındalık yaratıp yaratmayacağı da şimdilik merak konusu...

196 farklı ülkede 70 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan change.org, toplumsal ya da bireysel olaylara dikkat çekme konusunda oldukça popüler bir oluşum. Change.org ayrıca bugüne kadar dikkat çektiği konuları kamuoyuna duyurmasıyla tanınıyor.