PUMA'dan yeni forma açıklaması!

İsviçre ile Fransa arasında oynanan EURO 2016 mücadelesinde İsviçreli futbolcuların giydiği formaların bazıları maç içerisinde yırtılmış ve bu olay büyük bir şaşkınlık yaratmıştı.
PUMA'dan yeni forma açıklaması!
İsviçre ile Fransa arasında oynanan EURO 2016 mücadelesinde İsviçreli futbolcuların giydiği formaların bazıları maç içerisinde yırtılmış ve bu olay büyük bir şaşkınlık yaratmıştı.

Üretici firma PUMA, yaptığı açıklamada formaların Türkiye'de üretildiğini belirtmişti. Konu ile alakalı PUMA'dan global bir açıklama daha geldi.

Firma, ürünlerin Türkiye'de üretildiğini doğrularken yırtılmanın nedenlerini de detaylı bir şekilde kamuoyu ile paylaştı.

İşte PUMA'nın yaptığı global açıklama:

PUMA'nın birincil amacı her zaman en iyi kaliteyi sunabilmektir ve bu amaç EURO 2016'da sponsorluğunu yaptığımız İsviçre, Avusturya, Çek cumhuriyeti, İtalya ve Slovakya milli üniformaları için de değişmemiştir. Tüm bu takımlar milli maçlarında PUMA ACTV Thermo-R teknolojili üniforma giyinmektedirler. Tüm federasyonlar bugüne kadar hiç bir problem ile karşılaşmadıklarını üniformaların kalitesinden, kullanımından ve dizaynından çok memnun olduklarını açıklamıştır.

Analizlerimiz sonucunda İsviçre'nin pazar günkü maçta giyinmiş olduğu üniformalarının tek bir serisinde üretim sürecinde ipliklerde problem yaşandığı ve final ürününde yıpranmaya sebep olduğu ortaya çıkarılmıştır. Bu durum sadece üretim sırasında ısı, basınç ve zamanlama doğru olarak kontrol edilemezse ortaya çıkabilir. Dar kesin ACTV üniformaları elasten ve polyester materyallerinden oluşmaktadır. Hatalı materyal sadece limitli sayıda, İsviçre üniforması üretimi sırasında kullanılmıştır.

PUMA, sponsoru olduğu tüm PUMA üniformaların kalite kontrolünü gerçekleştirerek böyle talihsiz bir hatanın yeniden oluşmasına engel olmuştur. PUMA EURO 2016 milli takım üniformaları Türkiye'de üretilmiştir.

ACTV Thermo-R teknolojisi tişörtlerin ön ve arka yüzlerine üretim sırasında stratejik olarak yerleştirilen faz dengeleyici materyali sayesinde oyuncuların vücut sıcaklığının optimum seviyede kalmasına yardımcı olur. Teknoloji Mayıs 2014'ten beri tüm milli takım ve kupa maçlarındaki üniformalarda ve Dünya Kupa'sı üniformalarında başarılı bir biçimde kullanılmıştır.