"6 puanlık maçı kazandık"

PTT 1. Lig'in 24. haftasında Balıkesirspor'u 2-1 mağlup eden Giresunspor'un teknik direktörü Erkan Sözeri, çok önemli bir maçı kazandıklarını söyledi.
PTT 1. Lig'in 24. haftasında Balıkesirspor'u 2-1 mağlup eden Giresunspor'un teknik direktörü Erkan Sözeri, çok önemli bir maçı kazandıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlene basın toplantısında konuşan Sözeri, Spor Toto Süper Lig hedefiyle hareket ettiklerini belirterek, "Balıkesirspor, üst sıralar için rakibimizdi. O nedenle 6 puanlık bir maçtı ve kazandığımız için mutluyuz" dedi.

Sözeri, karşılaşmanın genelinde üstünlüğü elden bırakmadıklarını dile getirerek, "Hep üstün olan taraf bizdik. Bir anlık hatamızdan gol yedik. Ama çok çabuk cevap verdiğimiz için sonucu lehimize çevirdik. Oyuncularım da skoru korumayı bildiler. Biz ne zaman play-off veya Süper Lig hakkında konuşsak, oyuncularım bunun baskısını hissediyor. Biz maç maç finale kadar gitmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Balıkesirspor cephesi

Balıkesirspor Teknik Direktörü Fikret Yılmaz, Giresunspor karşısında kaybettikleri için üzgün olduklarını vurguladı.
İki takım adına da önemli olan bir maça çıktıklarını aktaran Yılmaz, şunları söyledi.

"Rakibimiz karşısında, 'yenemiyorsan, yenilme' prensibiyle oynadık. Maalesef kazanamadık. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Kötü oynadık, bunun sonucunda da mağlubiyet geldi. Bundan sonraki maçlarda çok daha fazla koşan, mücadele eden bir ekip olma gayretinde olacağız. Ona göre önlemlerimizi alacağız. Yolumuza devam edeceğiz. Önümüzde 10 maçımız daha var. Giresunspor karşısındaki mağlubiyet, önemli bir yara oldu." (AA)