PSG'den rekor teklif

2016 yazında denediler, başarılı olamadılar. Fakat görünen o ki, pes etmiş değiller. PSG, Neymar'ı kafaya takmış durumda.
PSG'den rekor teklif
2016 yazında denediler, başarılı olamadılar. Fakat görünen o ki, pes etmiş değiller. PSG, Neymar'ı kafaya takmış durumda.

Paris Saint-Germain, Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Neymar'ın transferi için 222 milyon avroyu gözden çıkarmış durumda.

Katarlı Nasser Al-Khelaifi'nin sahibi olduğu Ligue 1 ekibi, yaz döneminde Neymar'ın 190 milyon avroluk serbest kalma bedelini ödemiş ve oyuncuya yıllık 40 milyon avroluk sözleşme önermişti. Fakat Brezilyalı forvet oyuncusu, Barcelona'da mutlu olduğunu belirterek Katalan deviyle yıllık 25 milyon avrodan sözleşme yeniledi.

Neymar başlangıçta PSG'nin tekilfine sıcak bakıyordu ve Marquinhos, Lucas Moura ve Thiago Silva gibi Brezilyalı oyuncularla birlikte oynamayı istiyordu. Fakat 24 yaşındaki oyuncu, PSG ile yaptığı görüşmeleri uzun tutmadı ve Katalan devinde kalmaya karar verdi. Taraflar, 2021'e dek sürecek kontratı Temmuz ayında imzaladılar.


Neymar her ne kadar Barcelona'da kalmayı tercih etmiş olsa da PSG, inadından vazgeçmiş değil. Lionel Messi'nin yıllık 42 milyon avroyu bulan maaşını bir koz olarak kullanmak isteyen PSG, oyuncuya bu civarda bir ücret teklifinde bulunmayı sürdürecek. Barcelona'ya ise 200 milyon avro önerilecek.

Yeni sözleşmeyle birlikte Neymar'ın serbest kalma bedeli, bu sezon için 222 milyon avro oldu. Bu miktar, 2018 yılında 250 milyon avroya kadar çıkacak. Bu nedenle PSG, 2017 yaz transfer döneminde bu transferi gerçekleştirmeyi istiyor.


Barcelona ise bu gelişmelerden dolayı pek endişeli değil. Kulüp yetkilileri Neymar'ın Barça'da mutlu olduğunu ve bir yere ayrılma niyetinin bulunmadığını söylüyor. Ancak Camp Nou'yu yenileme çalışmaları için ayrılacak 600 milyon avroluk bütçe nedeniyle Katalan devinin Neymar'ı satmaya sıcak bakabileceğini düşünenler de var. Bundan yaklaşık 60 yıl önce, yine stat yenileme giderleri nedeniyle, kulübün yıldız oyuncusu Luis Suarez İtalya'ya gönderilmişti.

Tarih tekerrür edecek mi, göreceğiz. Kesin olan şey, Paris Saint-Germain'in 2017 yılında Neymar'ı transfer edebilmek için elinden gelen her şeyi ortaya koyacağı.


HABER YORUMLARI