Blanc'dan Aurier yorumu

PSG'nin 23 yaşındaki defans oyuncusu Serge Aurier, Periscope üzerinden yaptığı yayında söylediklerinin ardından süresiz olarak kadro dışı bırakıldı.
Blanc'dan Aurier yorumu
PSG'nin 23 yaşındaki defans oyuncusu Serge Aurier, Periscope üzerinden yaptığı yayında söylediklerinin ardından süresiz olarak kadro dışı bırakıldı.

PSG'nin resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamada, Serge Aurier'in video paylaşım sitelerine de düşen Periscope yayınındaki söylemlerinden dolayı takımın haftaiçi Chelsea ile oynayacağı maç için kadro dışı bırakıldığı açıklandı. PSG'ye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Aurier'in uzun bir süre kadroya alınmayacağı ve 160,000 euro para cezasına çarptırılacağı iddia edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan PSG başkanı Nasser Al Khelaifi,"Kimse PSG gibi güçlü bir kulübü küçük düşürüp cezasını çekmeden, arkasını dönüp gidemez. Serge Aurier'e ceza verme kararı aldık. Şimdi haftaiçi oynayacağımız Chelsea maçına odaklandık ve hedeflerimizi sürdürmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Laurent Blanc ise bugün yaptığı basın toplantısında oyuncu hakkında: "Serge Aurier'i takıma kazandırmak için elimden geleni yaptım ve bana bu şekilde mi teşekkür etti? Çok yazık. Yaptığının cezasını çekmek zorunda." açıklamasını yaparak oyuncunun davranışından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Ne olmuştu?

Periscope üzerinden takipçilerine canlı yayın yapan Serge Aurier, teknik direktörü ve takımarkadaşları hakkında ağza alınmayacak sözler sarf etmişti. Teknik direktörü Laurent Blanc için "Hayat kadını", takım arkadaşı Angel Di Maria için "Kukla" ve takımın kalecisi Salvatore Sirigu için "Artık yaşlandı, işi bitti" ifadelerini kullanan Aurier'in bu sözleri pahalıya mal oldu.