Primler yattı, Robin van Persie iyileşti!

Osmanlıspor maçı sonrası yaşanan krizin ardından "Her galibiyete prim" sözü veren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım sözünü tuttu, Sivasspor maçının primi dün hesaplara yatırıldı. 31 Ağustos'tan bu yana sakat olan Robin van Persie aynı gün idmanda şov yaptı.
Primler yattı, Robin van Persie iyileşti!
Fenerbahçe'de Osmanlıspor karşılaşması sonrası yaşanan krizin ardından yönetimin aldığı 'Süper Lig'de ilk yarı sonuna kadar her galibiyete prim' kararı dün itibariyle uygulamaya girdi. Sarı-lacivertli futbolcuların, 4-1 kazandıkları Sivasspor maçının 250 bin Euro'luk primi dün hesaplara yattı. Antalyaspor, Kasımpaşa, Bursa, Karabük ve Konya maçlarıyla prim sistemi sürecek. Takım bu 5 maçı da kazanırsa, takımın cebine giren para 1.5 milyon Euro'yu bulacak.


ANTALYASPOR MAÇINDA YOK

Primin hesaplara yatması Van Persie'yi aşka getirdi. 31 Ağustos'ta Hollanda Milli Takımı'nın Fransa ile oynadığı maçta sakatlanan ve o günden sonra takımdan uzak kalan yıldız futbolcu ilk kez dün idmanın ilk bölümünde takımla çalıştı ve kuvvet çalışmalarına devam etti. Ancak Hollandalı futbolcu yaklaşık 3 ay süren sakatlığı nedeniyle bu hafta Antalyaspor maçının kadrosunda olmayacak.

Van Persie, idman sahasına gelirken, tüm takımın önünde yürüyüp çalışmaya iştahlı olduğunu gösterdi.


KOCAMAN'IN YÜZÜ GÜLDÜ

Bu arada Fenerbahçe'ye sakatlardan iyi haber geldi. 11 Kasım'daki Osmanlı maçının 10. dakikasında sakatlanan Valbuena ile 37'de oyundan çıkan İsla dün takımla çalıştı. İki futbolcunun da pazar günü oynanacak maçta takımdaki yerlerini alabileceği açıklandı. Sakatların iyileşmesi teknik direktör Aykut Kocaman'ın da yüzünü güldürdü. Sivasspor karşılaşmasında sağ dizinde ağrı hisseden Janssen'in tetkiklerinde sıkıntıya rastlanmadığı açıklandı. Ancak tedbir amaçlı olarak çalışmaya katılmadı. (Sabah)
HABER YORUMLARI