Podolski: "Sneijder Arsenal için mükemmel olurdu"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, Arsenal kariyerinden Galatasaray'daki takım arkadaşı Wesley Sneijder'e kadar birçok özel açıklamalarda bulundu.
Podolski:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, Arsenal kariyerinden Galatasaray'daki takım arkadaşı Wesley Sneijder'e kadar birçok özel açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Galatasaray'daki takım arkadaşı Wesley Sneijder hakkında konuşan Podolski,"Wesley'nin mükemmel bir oyuncu tartışılmaz bir gerçek. Hem saha içinde hem de saha dışında çok iyi anlaşıyoruz. Takım için çok önemli bir oyuncu ve birlikte takımın ofansif gücüne çok şey katıyoruz. Arsenal'da 3 sezon geçirdim ve takımın oyun felsefesini çok iyi biliyorum. Bence Sneijder kısa paslarla özel bir oyun sergileyen Arsenal için mükemmel bir oyuncu olurdu." ifadelerini kullanarak Hollandalı yıldız hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

"EURO 2016'yı kazanacağız"

Alman golcü, milli takımdaki kariyeri hakkında ise,"2004 yılından beri milli takım formasını giyiyorum. Almanya formasıyla çok güzel başarılar yakaladım ancak elbette 2014 Dünya Kupası'nı unutamıyorum. Milli takımla birlikteyken kendimi çok iyi hissediyorum. Yolculuklardan ve yeni insanlarla tanışmaktan çok hoşlanıyorum. 12 yıl boyunca milli takımıma hizmet ettiğim için kendimle gurur duyuyorum. Bunu başarabilen çok fazla futbolcu yoktur." şeklinde konuştu.

Son olarak Almanya Milli Takımı'nın EURO 2016'daki şansını da değerlendiren 30 yaşındaki yıldız,"Eleme maçları biraz zor geçti ancak sonunda turnuvaya katılmayı başardık ve zaten ilk başından beri amacımız buydu. Şimdiki amacımız ise son dünya şampiyonu olarak turnuvayı kazanmak. Dünya şampiyonu olduğunuz zaman beklentiler ve eleştiriler doğal olarak artıyor. Ancak bunlarla başa çıkabileceğimizi ve EURO 2016'yı kazanacağımızdan eminim." açıklamalarında bulundu.

Almanya Milli Takımı'yla 126 maça çıkan Lukas Podolski, rakip takım ağlarını 48 kez sarsmayı başardı. 2014 Dünya Kupası'nda Portekiz ve ABD maçlarında sahaya çıkan Podolski, takımının Dünya Kupası'nı kazanmasında rol oynayan isimlerden biri olmuştu.