Pierre Van Hooijdonk'tan Fenerbahçe ve Beşiktaş değerlendirmesi

Fenerbahçe'nin unutulmaz Hollandalısı Pierre van Hooijdonk, gündeme gelecek açıklamalarda bulundu.
Pierre Van Hooijdonk'tan Fenerbahçe ve Beşiktaş değerlendirmesi
Fenerbahçe'nin unutulmaz Hollandalısı Pierre van Hooijdonk, gündeme gelecek açıklamalarda bulundu.

Fanatik'e konuşan Hooijdonk Fenerbahçe'nin bu sezonki başarısızlığının yanı sıra Beşiktaş'ın şampiyonluk ilanı ile ilgili tespitlerde bulundu.

İşte Hooijdonk'un açıklamaları:

"Fenerbahçe'deki sorunun sadece son aldığı mağlubiyetler ve şampiyonluğu kaçırmasıyla sınırlı olduğunu düşünmüyorum. Ben size daha önce verdiğim röportajda takım içinde büyük problemlerin olduğunu zaten dile getirmiştim. Fenerbahçe'de başka sıkıntılar vardı. Nani'nin son yaptığı değerlendirmeyi dikkatle analiz etmek gerekir. Fenerbahçe sezon başından beri takım olma yolunda hep tartışmalar yaşadı. Hemen yanlış anlaşılmasın. Bu sadece Van Persie veya Fernandao olayı değildir. Takım olamama sıkıntısıdır. Burada herkes sorumludur. Baştan yukarı herkesin hatası vardır. Bunlar birikti, birikti sonunda da 2-3 önemli mağlubiyetle birden ön plana çıktı. Ama dediğim gibi sorun büyük."

'Aslan yarışta olmalı'

"Galatasaray'ın bu sezonki gidişatı da enteresan. Büyük kulüpler zaman zaman yıllar geçtikçe böyle sığ dönemler yaşayabiliyor ancak Türkiye'de bunun yaşanması, diğer büyük takımları da tabii ki etkiliyor. Mesela ben İstanbul'daki üç büyüklerin birbirleriyle yarışmasına, ezeli rekabete bayılıyorum. Burada 1 takım olmayınca eksik bir şeyler hissediyorsunuz. Diğer 2 takımı da olumsuz etkiliyor. Bence Galatasaray bir an önce toparlanmalı ve yine o yarışa dahil olmalı. Herkes biliyor ki, bu ezeli rekabet devam ettikçe, Türkiye'de futbol daha güzel. Herkes biliyor ki, Galatasaray Fenerbahçe'siz, Fenerbahçe de Galatasaray'sız yapamaz..."

‘Şampiyonluk tesadüf değil'

"Beşiktaş'ı gerçekten gönülden tebrik etmek istiyorum. Şampiyonluğa 1 puanları kaldı fakat yönetimin başarısını da göz ardı etmemek gerekir. Bana göre Beşiktaş'ın bu başarısı gerçek bir projedir. 2-3 yıldır bu projenin altyapısı gerçekleşti. Bu gelen başarı kesinlikle tesadüf değildir. Herkes bunu böyle bilsin. Beşiktaş'ta yapılan transferlerin başarısı ve takıma uyum sağlaması kesinlikle tesadüf değildir. Bu projede emeği olanları kutlamak gerek. Beşiktaş oynadığı futbolla da takdir edilmeli. Bence şampiyonluğu da bu nedenle sonuna kadar hakettiler. Bu başarının sürmesini de tabii ki her futbolsever gibi ben de istiyorum."

"Antalya'daki kupa finalinde bana göre yine favori Fenerbahçe'dir. Galatasaray'ın durumu ortada ancak finallerde sonucu önceden kestirmek mümkün değil. En büyük soru işareti, Fenerbahçe favori ancak bir o kadar da baskı hissedecek çünkü sezonu biraz olsun telafi etmek için bu kupayı mutlaka kazanmak zorunda..."