Philipp Lahm emeklilik tarihini açıkladı

Philipp Lahm emeklilik tarihini açıkladı


Bayern Münih'in 32 yaşındaki yıldız oyuncusu Philipp Lahm, 2018 yılında kontratının sona ermesinin ardından emekliye ayrılacağını açıkladı.

Alman Kicker gazetesine açıklamalarda bulunan Lahm, "Tamamen futbola odaklanmış durumdayım ve emekliye ayrıldıktan sonra da futboldan kopmak istemiyorum. 2018 yılında sona erecek olan sözleşmemi uzatmayı düşünmüyorum ancak futbolcu olarak olmasa da takımda kalıp kafamdaki bazı projelerimi hayata geçireceğimi söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

20 yıl boyunca Bayern Münih forması giymekten gurur duyduğunu da sözlerine ekleyen tecrübeli futbolcu, "20 yıldır bu takıma hizmet etmekten gurur duyuyorum ve futbola veda ettikten sonra kendimi kulübe hizmet etmeye devam ederken görebiliyorum. Ancak şimdi bunun hakkında konuşmanın zamanı değil. Futbolcu olarak önümde hala 2 yıl var." şeklinde konuştu.

Bayern Münih altyapısından yetişen ve ilk kez 2002 yılında a takım formasını giyen Philipp Lahm, Bavyera ekibiyle 1 Şampiyonlar Ligi, 7 Bundesliga şampiyonluğu kazanma başarısı gösterdi.