PFDK'dan taraftarlara ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu geçtiğimiz hafta oynanan maçların ardından kararlarını açıkladı.
PFDK'dan taraftarlara ceza
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu geçtiğimiz hafta oynanan maçların ardından kararlarını açıkladı.

Fenerbahçe - Beşiktaş maçına tribün kapatma cezası

Fenerbahçe'nin Kasımpaşa ile sahasında oynadığı maçta çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Maraton ve Okul Açık tribünlerine giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildi. Buna göre sarı lacivertli takımın, şampiyonluk yolunda Beşiktaş'la oynayacağı derbide bu taraftarlar Maraton ve Okul Açık tribünlerine giremeyecek. Ancak bu kişilerin yerine başka seyirciler müsabakayı izleyebilecek.

Beşiktaş'a deplasman cezası

Beşiktaş'ın geçtiğimiz hafta deplasmanda Medipol Başakşehir ile oynadığı maçta çirkin ve kötü tezahüratta bulunan tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişleri engellenmesine karar verildi. Beşiktaş'ın bir sonraki deplasmanı olan Fenerbahçe maçında derbilerdeki seyirci yasağından dolayı bu ceza bir sonraki deplasman maçı olan Çaykur Rizespor karşılaşmasında uygulanacak.

Nadir Çiftçi'ye 3 maç ceza

Eskişehirsporlu Nadir Çiftçi'ye ise Antalyaspor maçında rakip takım oyuncusuna yönelik hareketi ve müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketinden dolayı 3 resmi müsabakadan men cezası verildi.