"Braga'yı çok iyi tanıyorum"

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira ve takımın yıldızlarından Robin Van Persie, Braga maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.
Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira ve takımın yıldızlarından Robin Van Persie, Braga maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Portekizli hoca ile Van Persie'nin basın toplantısı boyunca ikili konuşmaları ve şakalaşmaları dikkat çekerken iki isim de turu geçmek için mücadele edeceklerini söyledi.

Pereira ve Van Persie'nin açıklamaları ise şu şekilde:

PEREIRA: "BRAGA HERKESİ ŞAŞIRTABİLİR AMA BEN ONLARI TANIYORUM"

"Braga ile ilgili genel özet yapmak istiyorum. Portekiz ligi düşünüldüğünde Sporting, Benfica ve Porto'dur. Türkiye'den görülen Portekiz imajı bu üç takımdır. Braga'yı ben çok iyi tanıyorum. Avrupa Ligi'nde final oynamış bir takım. Şampiyonluk için mücadele eden bir takım. Takım olarak ve hoca anlamında da üst düzeydeler. Braga herkesi şaşırtabilir yarın ama ben çok iyi tanıyorum onları ve çok iyi bir takımlar. Maçın ilk düdüğünden itibaren bunu göreceksiniz. Bizim de takım olarak ve bireysel olarak iyi yönlerimiz var. Yeni kurulan bir takımız biz de. Kendi kozlarımız ve zaaflarımız var. Aynı şekilde Braga'nın ve dünyadaki tüm takımlar için de bu geçerli. Harika bir atmosfer olacak. Burada çok çekişmeli bir maç olacak."

"İKİ OYNAMAYI SEVEN TAKIMIN MÜCADELESİ OLACAK"

"Paulo'nun yorumlarını anlayabiliyorum. Braga'yı ben de siz de çok iyi tanıyorsunuz. Braga'yı çok anlatmaya da gerek yok. Çok mücadeleci bir takım. Biz de mücadeleci yapımızla buralara geldik. Kimin favori olduğu sahada belli olur. Portekiz futbolunu ben oradan ayrıldığımdan beri takip ediyorum. Portekiz sadece futbol açısından değil, Portekiz'in gündemini de takip ediyorum. Turla ilgili söyleyebileceğim Braga'yı çok iyi tanıdığım. Gözlemcilerimizle çok iyi analizimizi de yaptık. Diğer rakiplere kıyasla Braga'yı daha iyi tanıyorum diyebilirim. Avrupa'ya imzalarını atmak istiyorlar. Kendi kimliklerini sahaya yansıtmak isteyeceklerdir. İki oynamayı seven takımın mücadelesi olacak."

"Her takım kendi hocasına göre sahada olur. Yıllar önce Braga'da farklı bir hoca vardı. Yarın sahaya süreceğim 11 kazanmak için mücadele edecek 11'dir. Kazanmaya gayret verecek bir 11'i sahada göreceğimizi söyleyebilirim"

VAN PERSIE: "PORTO'YU YENMELERİ ASLINDA GÜÇLERİNİ AÇIKLIYOR"

"İlginç ve zor bir karşılaşma bekliyorum. Geçtiğimiz hafta Porto'yu yendiler 3-1. Bu skor bile çok şey anlatıyor bize. Manchester United'dayken Braga ile oynadığımız maçları hatırlıyorum. Çok zor iki maç olmuştu ama o dönemde kazanmıştık. Çok değil 2 yıl önceydi ve çok iyilerdi. Hala ne kadar formda olduklarını gösterdiler. Herkese karşı hazır olduğumuz gibi Braga'ya karşı da hazır olacağız"

VAN PERSIE: "ÖNEMLİ OLAN SON ADIMI ATABİLMEK"

"Her oyuncu takımına katkı vermek için uğraşıyor. Gol attığımızda ya da asist yaptığımızda bizim için artı oluyor. Son zamanlarda kendimiziçok geliştirdik. Antalya ve Bursa'da pouan kaybettik ama büyük takımlar için önemli olan toparlanabilmektir. Bir forvet olarak söylüyorum çok iyi oynayıp gol atamazsınız, iyi oynamadan goller de atamazsınız. Bu o anki ritminize bağlı biraz da son dönemde gerçekten kendimizi geliştirdik. Teknik heyet ve oyuncu grubu olarak iyi bir uyumumuz var. Her hafta da bunu kanıtlamaya devam ediyor. Üç kupada da devam ediyoruz. Hala bir şey kazanmış değiliz, en zor adım her zaman son adımdır. Biz kendimizi geliştirip devam etmeye çalışacağız"

VAN PERSIE: "BİR KUPA ÇOK İYİ, İKİ KUPA MUHTEŞEM, ÜÇ KUPA..."

"Ben üç kupayı da almak isterim. Her birini kazanmanın da zorluğu var. Kupa seçemem. Çok lüks bir pozisyondayız. Şuanda yoluna devam eden bir takım olarak çok şanslıyız. Hangisini kazanırsak bizim için onur olacak. Son adım dediğim gibi çok önemli. Çok çalışmamız gerekiyor. Bulunduğumuz pozisyondan mutlu olalım ve devam edelim, bunu istiyoruz. Harika bir his kupa kazanmak. Bir kupa kazanırsak çok iyi olur, iki kupa muhteşem olur üç kupa ise mucize gibi birşey olur bizim için. Biz hepsini kazanmak için devam edeceğiz"

VAN PERSIE: "ÖNEMLİ OLAN BİZİM NASIL OYNAYACAĞIMIZ"

"Avrupa'da herkes deplasman golünün önemini bilir. Hem bu akşam hem de rövanşta Braga'yı izleyip önlemlerimizi alacağız. Nasıl bir rakiple karşılaşacağımızı zaten biliyoruz. Bizim ne yapacağımız daha önemli. Biz bu pozisyona takım olarak birlikte geldik. Mücadelemizi takım olarak sürdürdük. Bizim bu maçta ne yapacağımız daha önemli. Rakibimize saygı duyacağız ama biz de saygıyı hakeden bir takımız. İstediğimiz gibi oynarsak turu geçeceğimizi düşünüyorum"

Vitor Pereira ve Robin van Persie'nin basın toplantısı: