Pereira "Kadlec'e borçluyuz"

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Pereira
Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Antalaspor'a mağlup olmalarının ardından iyi bir geri dönüş yakaladıklarını söyleyen Pereira, "Sahada cevap vermemiz gereken bir maçtı. Antalya'ya karşı kendi seviyemizde oynamadık. 25 maç yenilmeyen bir takım olduğumuzu gösterdik. Taraftar da bugün mükemmeldi. Avrupa maçımızda da bizimle birlikte olmalarını istiyorum. Bizi desteklemeleri güç veriyor" ifadelerini kullandı.

Basın toplantısında Çek stoper Michal Kadlec'in performansını öven Pereira, "Kadlec kaliteli bir oyuncu. Orta sahadaki eksikliğimizi dolduracak en ideal oyuncuy oydu. Taktiksel olarak isteneni verebilen bir oyuncu olduğu için onu tercih ettik. Harika bir maç çıkarttı ve bana tamamen güven verdi. Genel anlamda iyi oyunumuzu Kadlec'e borçluyuz." dedi.

Karşılaşmada aynı anda 3 değişiklik yaparak alışılmışın dışına çıkan Portekizli hoca, "Biz hedefleri olan bir takımız. Oyuncuların fizik kondisyonlarını düşünmek ise benim işim. Tüm kulvarlarda yola devam ediyoruz. Takım olarak Avrupa maçımızı düşünmüyor futbolcular ama ben düşünmek zorundayım. Ben duygusal düşünemem. Takım için en doğruyu bulmak zorundayım." şeklinde konuştu.