Pep Guardiola'nın ilk transferi Aymeric Laporte mi?

Pep Guardiola'nın ilk transferi Aymeric Laporte mi?


SPORCOPE DIŞ HABERLER – Önümüzdeki sezon İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'de göreve başlayacak olan Pep Guardiola'nın ilk transferi belli oluyor. Manchester ekibi, Guardiola'nın isteğiyle Athletic Bilbao'da forma giyen savunma oyuncusu Aymeric Laporte ile anlaşmaya çok yakın.

Guardiola'nın büyük hayranlık duyduğu Laporte'nin transferi için Manchester City, oyuncunun 39,6 milyon sterlin'lik serbest kalma bedelini ödemeyi kabul etti.

PÜRÜZ HALİNDE ALTERNATİFİ EVERTON'DAN STONES

City, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yazın Manuel Pellegrini'nin yerini dolduracak olan Pep Guardiola'nın istediği oyunculara dair bir transfer girişimi olduğu iddialarını yalanlamıştı ancak İngiliz basını bunun aksini iddia ediyor. İddialara göre, Manchester ekibi Barcelona'nın da peşinde olduğu Fransa 21 Yaş Altı Milli Takımı oyuncusunu kadrosuna katıp İspanyol devine transfer çalımı atmak istiyor. Laporte'un Athletic Bilbao ile 2019 yılına kadar süren bir sözleşmesi bulunuyor.

Kadroda çok fazla takviyeye gerek olmadığını düşünen Guardiola, sadece defans hattını güçlendirmeyi planlıyor. Laporte transferinde bir pürüz çıkması halinde City, rotayı Everton'ın savunma oyuncusu John Stones'a kıracak.