Pep Guardiola Manchester City'de göreve başladı! İlk sözleri...

Manchester City'nin yeni teknik direktörü Pep Guardiola, taraftarların da katıldığı törenle basına tanıtıldı ve görevine resmen başladı.
Pep Guardiola Manchester City'de göreve başladı! İlk sözleri...
Manchester City'nin yeni teknik direktörü Pep Guardiola, taraftarların da katıldığı törenle basına tanıtıldı ve görevine resmen başladı.

Etihad Stadı'ndaki etkinlikte hem sosyal medyadaki hem de tanıtımda bulunan taraftarların sorularını da yanıtlayan Guardiola, kulüp ve taraftarlara teşekkür ederken Messi'yi transfer etmesini isteyen bir taraftara ilginç bir yanıt verdi.

Pep Guardiola'nın tanıtım toplantısındaki sözleri şu şekilde:

Bana İngiltere'de yaşamak için bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kendimi doğduğum Barcelona'da ve Almanya'da ispat ettim ve bundan sonra istediğim, taraftarlarımızın yaptıklarımızla gurur duyması ve tadını çıkarması. Bundan sonra şampiyonluklar elde edebiliriz ama bunu tek başıma yapamam. Taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Onlar olmadan, başarmamız imkansız.

Dünyadaki her teknik adam oyuncularını geliştirmek ister. Diğer teknik adamlar gibi benim de oyuncularımın istediğim oyunu oynamasına dair bir bakış açım var. En kısa sürede takım ruhu oluşturmak istiyoruz. Bunu yaptıktan sonra taktikle alakalı konuşabiliriz.

Yapacak listemin en başında iyi futbol oynamak ve sonra maç kazanmak var. Sonrasında diğer maç ve bir maç daha...

Takımdaki oyuncuları, onlara karşı oynadığım için gayet iyi tanıyorum. Fakat geçmiş geçmişte kaldı ve gelecekte de iyi şeyler yapmak istiyorum.

Benim taktiğim oyuncularımın durumuna göre şekil alır. Bunu bilmeli ve birbirimize güvenmeliyiz.

Bir oyuncuda olması gereken en önemli nitelik, iyi bir takım arkadaşı olması... Futbolcuların kendileri hakkında biraz düşünmeleri ancak daha çok Manchester City'yi düşünmeleri gerekiyor. Önümüzdeki 3,4,5 yıllık süreçte kulübü daha iyi noktaya taşıyacak oyuncular istiyoruz.

Önce oyuncularımla tanışacağım. Bu yüzden onlardan şu an bir şey talep edip, onlara bir şey veremem. Bunun farkındayım. Burada bir şeyler yapmak, oyuncularla çalışmak ve taraftarları mutlu edip, 'Biz insanları mutlu ettik' düşüncesini hissetmeliyiz. Sonuçta bu bir oyun.

Messi, kariyeri için Barcelona'da kalmaya devam etmek zorunda.

İngiltere'deki ya da Premier Lig'deki futbola dair önyargılarım yok. Mümkün olduğunca öğrenmek istiyorum. Nasıl oynayacağımıza dair bir fikrim var ancak Bayern Münih'e giderken de takımın oyununa dair bir fikrim vardı, sonrasında bunu değişitirdim.