Özbek'ten Denizli açıklaması!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Mustafa Denizli'nin istifası sonrasında ilk kez konuştu.
Özbek'ten Denizli açıklaması!
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Mustafa Denizli'nin istifası sonrasında ilk kez konuştu.

Deneyimli teknik adamın kararının kişisel olduğunu belirten Özbek, söz konusu ayrılığın Galatasaray için hayırlı olması dileğinde bulundu.

Öte yandan Mustafa Denizli'nin kulüpten alacakları hakkında da konuşan Özbek, Denizli'ye yalnızca görev yaptığı süre zarfı için ödeme yapılacağını ifade etti.

Özbek'in açıklamaları şu şekilde;

"Hocamız istifa kararı almış. Biz de kararına saygı duyduk. Kişisel bir karardı. Yeni bir yapılanma içindeyiz. Hocamıza verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ettik. Mustafa Hoca'yla ödemeler konusunda mutabık kaldık. Bugüne kadar çalıştığı kadarıyla ödeme alacak. Sıkıntı yok"

"Yeni bir dönemin başlangıcına ilişkin değerlendirme yaptık. Altyapıda Hollanda'dan bir hoca geldi. Oradan başlamak üzere Galatasaray'da kalıcı olacak bir yapının kurulması. Bu anlamda çalışmalar sürüyor. Akhisar maçına Orhan Atik'le çıkacağız. Hoca için çok taze bir konu. Yarın maçımız var. Orhan Hoca ile hazırlanacağız. 5 dakikada olacak işler değil. Bizim amacımız bugünü halledelim değil. Galatasaray'ın yarınlarını çözecek bir çözüm üzerinde çalışıyoruz"

"Seçim kararı genel kurulun kararıdır ancak gündemimizde seçim yok. Çözmemiz gereken problemler var. Yönetimin şu anda uğraştığı olay Galatasaray'ın bugünkü sorunlarını çözmektir. UEFA'dan karar yarın açıklanabilir. Biz bu cezanın gelmemesi için çalışıyoruz ancak bu mali durum geçmişten geliyor. CAS'a gidersek de Galatasaray'ın haklarını en yüksek seviyede savunacağız"

Ben eleştirilmekten korkmuyorum. Eleştirileri yapıcı olarak algılıyorum. Bu bizim hizmet aşkımızı azaltmaz. Galatasaray bu zor günlerden çıkacaksa, taraftarlarıyla birlikte çıkacak. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmasınlar. Galatasaray son 4 yılda 3 kez şampiyon oldu. Bu dönemler geçicidir"