Özbek: "Sakin Kalın! Ortamı Germeyin"

Potadaki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yaşananlarla ilgili Başkan Dursun Özbek camiasına 'sakin kalalım' dedi.
Özbek:
Potadaki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yaşananlarla ilgili Başkan Dursun Özbek camiasına 'sakin kalalım' dedi.

Bu sezon Euroleague'e de ezeli rekabeti taşıyan Galatasaray ile Fenerbahçe bu kez kozlarını ligde paylaşırken yine yaşanan olaylar mücadelenin önüne geçti.

Göksenin Köksal ile Fenerbahçe tribünleri arasında başlayan gerginlik sonrasında 2 kez resmi anons yapılırken bir kez kaptan Melih Mahmutoğlu, bir kez de başkan Aziz Yıldırım anonslar yaparak taraftarı sakinleştirmeye çalıştı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de Arena'da tribündeydi ve her şeyi baştan sona yakından takip ederken yönetici arkadaşları ile maçın ardından hemen bir görüşme gerçekleştirdi.

Galatasaray'a göre 3. anonsun yapılmaması büyük bir hata. Galatasaraylılar, Melih Mahmutoğlu'nun yaptığı anonsu 3. anons olarak sayılması gerektiği ve bu nedenle de Fenerbahçe'ye ceza verilmesi gerektiği görüşünü savunuyor.

YANIT GECİKMEDİ!

Başkan Dursun Özbek sert bir açıklama yapmayacağını ilk etapta kurmayları ile paylaşıp pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray futbol maçını işaret etti.

Bu maç öncesinde ortamın gerilmesine yönelik bir hareket veya konuşma yapılmamasını isteyen Özbek, "Ortamı germeye gerek yok. Gereken cezayı TBF veriyor mu önce ona bir bakalım" dedi.

Yönetim bu tavrına rağmen Fenerbahçe'den gelen açıklama sonrasında ise Özbek'in de onayı ile yine ortamı germeden ancak Göksenin'in de yalnız kalmaması adına bir açıklama kaleme alındı.