Özbek: "Aziz Yıldırım'a cevabı..."

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bileklik kampanyasına ilişkin yapılan toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.
Özbek:
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bileklik kampanyasına ilişkin yapılan toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

Açıklamalardan detaylar şu şekilde:

Aziz Yıldırım'ın hafta içinde yaptığı açıklamalarla ilgili Özbek, "Kampanya için buradayız. Söylemlerinde kimseyi hedef almadım. UEFA'nın kriterlerini anlattım. Kampanyamız ile ilgili konuşmayı tercih ederim. Bizim isim zikretmeden konuşmamın sebebi kimseyi hedef göstermemektir. Hedef almak ya da kimse hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Kamuoyu bu açıklamaları değerlendirir. Kamuoyu gereken cevabı verecektir." ifadelerini kullandı.

"SADECE TARAFTAR DEĞİL HERKES DESTEK OLACAK"

Galatasaray Kulübü'nün içinde bulunduğu durumda taraftarın "sürekli biz feda yapıyoruz. Futbolcular veya yönetim yapmıyor" eleştirilerine ilişkin ise Özbek, "Ben feda kelimesini kullanmıyorum. Herken Galatasaray'ın bugünkü pozisyonunda ne yapması gerekiyorsa yapacak. Galatasaray'ı sevenler, herkes el ele vereceğiz. Bu kampanyaya herkesin iştirak etmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

"MASADA HERHANGİ BİR TEKLİF YOK"

"Galatasaray bir spor kulübü, transfer etmek istediğimiz gibi bizim oyuncularımız da isteniyor. Galatasaray spor kulübü başarıya odaklı olduğu için teklif gelirse menfaatlerimiz gereği değerlendiririz."

"Burak bizim en önemli oyuncularımızdan biri. Kendi kararıdır ayrılık kararı. Vermiş olduğu kararın kendisine hayırlı olmasını dilerim. Galatasaray'a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Şuan masada herhangi bir futbolcumuza yapılan bir teklif yok."

"KİMSEYİ KASTEDEREK KONUŞMADIM"

Avrupa'da alınan farklı skorlarla ezeli rakipleri kastedip kastetmediğine ve 'şike' kelimesini kullanarak aldığı tepkilere ilişkin soruya ise Başkan Özbek, "Dil sürçmesi, tekerleme gibi düşünün. Fazla skorlu mağlubiyetleri Türk takımlarının almaması gerektiğine inandığım için söyledim. İnsanların ne anladığına bağlı. Sporun ruhunda olan şeyleri söylemeye çalıştım. Kimseyi kastederek konuşmadım" şeklinde konuştu.

Özbek, geçtiğimiz günlerde futbolcularla bir araya geldiği toplantıda ise neler konuştuklarına ilişkin sorulara "Futbolcularıma her zaman güvendim. Yönetim olarak her zaman onların başarıya odaklı olmalarını istedim. Onlarla ağabey kardeş sohbeti içerisinde olmak istedim. Galatasaray'a verdikleri hizmetler için onlara teşekkür ettim" cevabını verdi.