"Fazla şans bulduk, az attık..."

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, 2-1 kazandıkları Çaykur Rizespor maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, 2-1 kazandıkları Çaykur Rizespor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fazla pozisyon bulmalarına rağmen az gol attıklarını belirten deneyimli teknik adam, "Oyun başından sonuna kadar oyunun hakimi bizdik. Maçın sonunda hatalarımız oldu. Rakibe orta atma şansı verdik. Fazla pozisyon bulduk, az gol attık. Böyle bir maçta gol yemeden daha farklı skorla bitirebilirdik. Oyuncuların emeğine sağlık. Gittiğimizde kaçırdığımız gereksiz pozisyonlar var. Verdiğimiz az pozisyon var ama, olmaması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Kerim Frei'ın bu sezon ilk kez 11'de sahaya çıkmasını ve yedek kalan oyuncuların durumuna ilişkin de konuşan tecrübeli çalışıtırıcı, oyuncularına haksızlık yapmak istemediğini belirtti.

Güneş, "Kerim iyiydi, iyi çalıştı. Zaman zaman eksikleri var. Bütün oyuncular bizim oyuncularımız. Önemli olan kim oynarsa oynasın, ne yaptığı. Bu takım oyunu. Bugün itibariyle görev alan arkadaşlar en iyisini yaptı" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor maçında forma giyemeyecek olan Marcelo ve Alexis'e de değinen deneyimli teknik adam, "Şartlar neyse uyacağız. Trabzonspor büyük bir camia. Alexis ile Marcelo'nun olmaması bizim için tabii ki sıkıntı" ifadelerini kullandı.