Osmanlıspor: Zorluk Çıkaracağız

UEFA Avrupa Ligi'nde Villarreal deplasmanına çıkacak Osmanlıspor'da, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay açıklamalarda bulundu.

Osmanlıspor: Zorluk Çıkaracağız

UEFA Avrupa Ligi'nde Villarreal deplasmanına çıkacak Osmanlıspor'da, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay açıklamalarda bulundu.
UEFA Avrupa Ligi L Grubu 4. hafta maçında 3 Kasım Perşembe günü deplasmanda İspanya'nın Villarreal takımıyla karşılaşacak Osmanlıspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, "Villarreal'in favori olduğu bir maça çıkacağız. Haddimizi bilerek ve sahanın her yerinde iyi mücadele ederek, iyi bir sonuçla dönmeyi planlıyoruz." dedi.Karşılaşmanın oynanacağı El Madrigal Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Akçay, "İlk maçta gücümüzü onlarla paylaştık. Burada avantajlı olan onlar. Haddimizi bilerek ve sahanın her yerinde iyi mücadele ederek, iyi bir sonuçla dönmeyi planlıyoruz. Maçlar oynanmadan sonucu belli olmaz. Fiziksel ve psikolojik olarak iyi durumdayız. Ligdeki mağlubiyetler bizi olumsuz etkilese de bu maça çok fazla etkisi olacağını sanmıyoruz. Villarreal'e bazı zorluklar çıkaracağız." şeklinde konuştu.

Villarreal gibi ekiplere karşı nasıl oynayacaklarıyla ilgili tecrübe sahibi olduklarını dile getiren Akçay, şunları kaydetti:

"Orta sahada etkin pas hareketlerini durdurarak, hızlı oyuncularla Villarreal kalesine gitmek bizim de düşüncemiz. Taktikten çok, dikkat ve konsantrasyon bu maçta daha önemli olacaktır. Özellikle ters kademe ve ölü toplar konusunda konsantrasyonumuz yüksek olursa Villarreal'in işini çok daha zorlaştırabiliriz."

Grupta 4 puanlarının bulunduğunu, bunu 7 veya 8'e yükseltmeleri halinde gruptan çıkabileceklerine inandığını kaydeden Akçay, "Zürih maçı en düşük konsantrasyonla oynadığımız maçtı ve belamızı da bulduk. Her şeye rağmen lig ve Avrupa arenasında mücadele etmeye güçleri yetecek karaktere sahip oyuncularım var." ifadelerini kullandı.