Onur Recep Kıvrak konuştu!

Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasında formasını yere attığı iddia edilen ve sert eleştirilere maruz kalan Onur Recep Kıvrak, Haber61'e çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Onur Recep Kıvrak konuştu!
Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasında formasını yere attığı iddia edilen ve sert eleştirilere maruz kalan Onur Recep Kıvrak, Haber61'e çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin 4-0 üstünlüğü devam ederken hakem Bülent Yıldırım'ın tatil ettiği maçın ardından formasını, kaptanlık pazı bandını ve eldivenlerini yere koyan Onur Kıvrak, saha içinde yaşanan olayı tüm çıplaklığı ile açıkladı.

Deneyimli eldiven yaptığı açıklamada, "benim hakkımda yazılıp çizilenler tamamen yalan. Sezon başından beri benimle uğraşanlar sağ olsun onların işleri güçleri. Onların kim oldukları zaten belli. Allah nasip ederse gelişmeler yaşanırsa bende basın toplantısında her şeyi açıklarım" dedi.

Saha içinde yaşanan olaya da açıklık getiren Onur Recep Kıvrak, "karşılaşma tatil edildikten sonra ben kulübeye gittim formayı yere atmadım. Kaptanlık pazı bandını üzerine koyarak formayı yere koydum. Bana Hami hoca 'oğlum ne oldu' dedi. 'Hocam ne karım kaldı ne kızım kaldı ne beşikteki çocuğum kaldı ne anam kaldı ne babam kaldı' dedim. 'Hocam ben bu saatten sonra yokum' dedim. Bu konuşmanın ardından Hami hoca bana 'oğlum sen geç soyunma odasına' dedi. Hami hoca ile aramızdaki muhabbetimiz sadece bu. Soyunma odasında da Hami hocayla konuştuk. 'Bana da zamanında tribünlerden çok küfürler edildi. Trabzonspor forması altında bu kadar gol atmama rağmen bende aynı küfürlere maruz kaldım' dedi.

"Teknik direktör Hami Mandıralı'yı abim gibi seviyorum" diyerek sözlerine devam eden Onur Recep Kıvrak, "benim Hami hocayla bir problem yaşamam diye bir durum söz konusu olamaz. Bazı insanlar bunları bilerek yapıyorlar. Bana sezon başı ne yaptılarsa şimdide aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Onların gücüne gidiyor benim burada durmam. Onların gücüne gidiyor, bir İzmirli dokuz yıldır buradan kaçmaz diye. Beni karalamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunları yapanlara bunu göstereceğini belirten Kıvrak, onlar benim kadar Trabzonsporlu değil onlara kimin daha büyük Trabzonsporlu olduğunu göstereceğim" dedi.

Trabzonspor takım kaptanı Onur Recep Kıvrak yaşanan bu olayların ardından hiçbir yönetici ile konuşmadığını dile getirdi.

Kaynak: Haber61 / Tuncay Lakot

TRABZONSPOR KULÜBÜ'NÜN RESMİ İNTERNET SİTESİNDE YER ALAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

Kaptanımız Onur Recep Kıvrak, Avni Aker Stadyumu'nda yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

Yıllarca emek verdiği ve canından çok sevdiği Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumdan dolayı ciğerinin yandığını belirtti. Kaptanımız Onur Recep Kıvrak, "Dün oynadığımız maçta, görmek istemediğimiz olaylar yaşandı. Ben de Trabzonspor formasının asla ve asla bunları hak etmediğini belirtmek için bir hareket yaptım. Bu hareketim ne formaya ne de armaya yönelikti. Bu yüzden kimse yanlış anlamasın. Eğer yanlış anlayanlar oldu ise, özür dilerim" dedi.

Kaptanımız Onur Recep Kıvrak, Trabzonspor'un büyük bir kulüp olduğunun altını çizerek, "Şunu herkes iyi bilmeli ki, ben de bu şehrin bir evladıyım. Trabzonspor'un kaptanıyım. Bazen duygularımız, gerçeklerin önüne geçebiliyor" diye konuştu.

"Takımımızın daha iyi olması için gayret gösteriyoruz" diyen Kaptanımız Onur Recep Kıvrak, şunları söyledi:

"Elbette içinde bulunduğumuz bu durumdan çıkmak için gerek başkanımız gerekse de yönetim kurulumuz gayret gösteriyor. Ben, Avni Aker'den sonra Akyazı'da başlayacak yolculuğumuz için daha da tutkulu şekilde çalışacağım. Yeniden şampiyonluk kupalarını kaldırılacağımız günleri hep birlikte görmek istiyorum. Gelecekteki büyük başarılar için üzerime düşeni en iyi şekilde yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın."