"Onun devri çoktan geçti"

Galatasaray'ın da gündemine gelen Zenit Teknik Direktörü Mircea Lucescu için sert sözler geldi.
Galatasaray ile anılan Lucescu için sert sözler! Rus spor basınının gündeminde yer alan Lucescu ve Zenit hakkında çok çarpıcı iki açıklama geldi.

Zenit ile geçirdiği ilk sezonunda şampiyonluk yaşayamayan ve sezonun genelinde beklentilerin çok uzağında kalan Mircea Lucescu'nun takımdan ayrılacağı konuşuluyor. Galatasaray'ın da başına geçme ihtimali bulunan Mircea Lucescu'ya iki önemli isimden sert eleştiriler geldi.

Yaya Toure'nin de menajerliğini yapan Dmitry Selyuk ve Zenit'in eski oyuncusu Sergey Vedeneev Mircea Lucescu'ya yüklendi.

Toure'nin menajeri Selyuk, 71 yaşındaki Lucescu'nun artık teknik direktörülü bırakması gerektiğini söylerken ''Lucescu'nun zamanı geçti. Bunu anlamak zorunda ama o emekli olmadan önce birkaç milyon daha kazanmak istiyor. Rusya'yı da Rusça'yı da anlamıyor, anlamış gibi yapıyor'' ifadelerini kullandı.

''LUCE'DEN SONRA RANIERI DE GELSE, ANCELOTTI DE GELSE...''

Rus basınına açıklamalarda bulunan Selyuk'un bu sözlerine ek olarak haberde iki yıl Ukrayna'da forma giyen Yaya Toure'nin bile Lucescu'dan daha iyi Rusça konuşup anladığı belitildi.

Zenit'in eski oyuncularından Sergey Vedeneev de Lucescu'yu eleştirirken, Zenit'in büyük bir değişime ihtiyacı olduğunu ''Zenit'in çok radikal değişikliklere ihtiyacı var. Köklü değişiklikler olmazsa gelecek sezon da bir fark görmeyeceğiz. Sadece hoca da değil... Ancelotti de gelse Ranieri de gelse bu durumu düzeltmek kolay değil'' sözleriyle dile getirdi.

Adı Galataaray ile anılan Mircea Lucescu'nun 2018 yılına kadar Zenit ile sözleşmesi devam ediyor.

MEHMET DEMİRKOL: ''LUCESCU 13 YIL ÖNCEKİ GİBİ DEĞİL...''

Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol da geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Mircea Lucescu hakkında ilginç ifadeler kullandı.

Demirkol, Lucescu'nun eskisi gibi olmadığını ''Lucescu'yu istiyorlar. 13 yıl önceki adamla bu zamanki adam değil. Diyorlar ki Shakhtar'da çok iyiydi. Orada istediğini alıyorlardı. Çat diyordu parayı çekiyorlardı. Ama burada işler farklı'' sözleriyle dile getirdi.

Spor dünyasının duayenlerinden Şansal Büyüka da geçtiğimiz gün Galatasaray'ın Lucescu'ya olan ilgisini doğrulamıştı.

İşte Şansal Büyüka'nın o sözleri...

''Galatasaray'da başkan Dursun Özbek, son krizde hocasının arkasında durdu ve "Tudor kalacak" dedi. Galatasaray'ın içinde olan ve haberciliğine inandığım insanlar da "Sezon sonunda Igor Tudor ile Sneijder kol kola gider" diyorlar ve yakın ihtimal olarak şunu söylüyorlar:
1- Yüzde 90 Abdullah Avcı,
2- Yüzde 10 Lucescu...''
(Sporx)  

   
HABER YORUMLARI