Önder Özen'in Göztepe ile yolları ayrıldı

PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe'de teknik direktör Önder Özen'in istifasını verdi.
Önder Özen'in Göztepe ile yolları ayrıldı
PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe'de teknik direktör Önder Özen'in istifasını verdi.

Göztepe'de geçtiğimiz günlerde ses kaydı skandalıyla adı duyulan Önder Özen'in yaşanan gelişmelerin ardından istifa etti. Sarı kırmızılı kulüp tarafından da doğrulanan gelişmede Özen'in istifasının kabul edildiği belirtildi.

"Sayın Önder Özen 15.02.2016 tarihi itibarıyla Göztepe'mizde Teknik Direktörlük görevine başlamış, imzalanan kontratın sonuna kadar birlikte çalışma konusunda karşılıklı irade beyanında bulunulmuştu.

Geçtiğimiz süre içerisinde takımımızın başarısı için emek ve birikimini büyük bir özveri ile ortaya koyan Sn. Önder Özen'in, Başkanımız Mehmet Sepil ile birlikte katıldığı bir organizasyonda, Başkanımız ve kendisinin bilgisi ve onayı alınmadan yapılan gizli kaydın basın etiği dışında servis edilmesi ve neticesinde PFDK nezdinde hiçbir şekilde örneği ve standardı olmaksızın verilen ceza, cezanın getirdiği zor çalışma koşulları, yarattığı ve yaratabileceği olumsuz sportif sonuçlar ve Göztepe'mizin daha fazla zarar görmesini engellemek ve kulübün önünü açmak adına Sayın Önder Özen istifa kararı almış, kararını Yönetim Kurulumuza beyan etmiştir.

Kendisine kulübümüze şimdiye kadar vermiş olduğu katkı ve emekten dolayı teşekkür eder bundan sonraki çalışma yaşantısında kendisine başarılar dileriz."

Önder Özen yönetiminde Göztepe, 6 maça çıkmış ve 1 galibiyet alabilmişti.

YARDIMCISI MEHMET AURELIO SPORCOPE.COM'A KONUŞTU

Önder Özen'in yerine Göztepe'de teknik direktörlük görevine Özen'in yardımcılığını yapan geçmişte A Milli Takım forması da giyen Mehmet Aurelio'nun geçeceği iddia ediliyor.

Sporcope.com olarak görüştüğümüz Mehmet Aurelio, yaptığı açıklamada konuyla ilgili değerlendirmede bulundu. Aurelio, "Henüz netleşen bir şey yok. Yönetim ile görüşmelerimiz devam ediyor. Gün içinde konu gerekli açıklamalar ve gelişmeler yaşanacaktır."