Okay Yokuşlu: Yeni stad ile birlikte çehremiz değişecek

Trabzonspor'un genç oyuncusu Okay Yokuşlu bordo-mavili takımın Slovakya kampında açıklamalarda bulundu. Kötü geçen sezonu geride bıraktıklarını belirten Okay Yokuşlu hedefinin A Milli Takım'a gitmek olduğunu söyledi.
Okay Yokuşlu: Yeni stad ile birlikte çehremiz değişecek
Trabzonspor'un genç oyuncusu Okay Yokuşlu bordo-mavili takımın Slovakya kampında açıklamalarda bulundu. Kötü geçen sezonu geride bıraktıklarını belirten Okay Yokuşlu hedefinin A Milli Takım'a gitmek olduğunu söyledi.

Kampın gayet iyi geçtiğini belirten Okay, "Tesislerin çok elverişli ortamı var. Bir sezon başı kampı için burada olumlu anlamda her şey var. Sahalarımız tesisin yakınında, odalar çok iyi. Tesisin içi gayet güzel. Takımın içi olarak da ortamımız gayet iyi. Şu an genç yaştaki arkadaşlarımızdan oluşan bir kadromuz var. Aramıza katılan arkadaşlarımız da olacaktır. Bulunduğumuz ortamı daha güzel bir hale getirmek istiyoruz. Dolayısıyla her şeyin yolunda olduğunu söyleyebiliriz" dedi.

"GELECEK AVUÇLARIMIZIN İÇERİSİNDE"

Okay, geçen sezon yaşanan sıkıntıların unutulup, unutulamayacağı yönündeki sorulara ise şöyle cevap verdi:

"Avuçlarımızın içerisinde olan gelecek. Geçmişe yapabileceğimiz bir şey yok. Sadece unutabiliriz. Yönetimimizle, hocamızla, futbolcu arkadaşlarımızla ve çalışanlarımızla hep beraber gayet iyi bir ortamdayız. Bizi güzel bir sezon bekliyor. İyi çalışıyoruz. Takımdaki arkadaşlık seviyemiz çok iyi. Şu an sadece önümüzü değiştirebiliriz. Trabzon'a da birkaç gün önce gelmiştim. Kendime ve yeteneklerime güveniyorum. Geçen sezon bazı inişli çıkışlı performanslarım oldu. Milli takımı yakalamıştım ama turnuvada yer alamadım. Tabi ki benim de hedefim yeniden A milli takıma gitmek. Sonuçta biz performans göstermekle yükümlüyüz. Milli takıma gittiğim dönemde bunu hak ettiğimi biliyorum. Ondan sonra ki dönemde takım olarak da bireysel olarak da biraz daha düşmüştü performansımız. Çağırmaması Fatih Hocanın tercihi. Milli takımın performansıyla ilgili çok şey yazıldı çizildi. Herkesin kendi düşüncesi. Yeterince şeyler söylenmiştir. Ben bir şey söylemek istemiyorum."

"YENİ STADIMIZLA ÇEHREMİZ DEĞİŞECEK"

Teknik direktör Ersun Yanal'ın geldiği günden itibaren yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini ifade eden Okay, şöyle konuştu:

"Hocamız geldiğinden beri belli bir oyun anlayışı var. Bunu ilk günden beri yansıtıyor. Sahada gerçekleştirmek için kondisyon yüklemesi yapmamız lazım. Şu anda onu yapıyoruz. Gayet sıkı çalışıyoruz. Saha antrenmanlarında onun dediklerini yapmaya özen gösteriyoruz. Agresif, mücadeleci oyun yapısına sahip. Bu sene öyle bir takım izleyebiliriz. Yeni stadımızla beraber kulübümüzün cehresinin değişeceğini düşünüyorum. Yeni bir atmosfer olacak. Taraftarlarımızın da bizi burada yalnız bırakmamalarını istiyorum. Kalbi bizle atan milyonlarca taraftarımız var. Biliyoruz, farkındayız. Onun için çalışıyoruz. İnşallah önümüzde ki sezon yeni stadımızla birlikte onlar bizi destekler. Bizde onlara layık oluruz."

"SIKI ÇALIŞIYORUZ BUNUN GERİ DÖNÜŞÜ OLACAKTIR"

Antrenmanlarda yorulduklarını ama bunun faydasını göreceklerini de ifade eden Okay, "Yorulduğumuz doğru. Ama yorulmamızın karşılığını sezon içinde alacağız. Çünkü çok iyi çalışıyoruz. Normalde 2 idman bazen ise 3 idman yapıyoruz. Sabah kalkıyoruz. Tuna nehrinin yanında koşularımızı yapıyoruz. Yani çok sıkı çalışıyoruz. Bunun kesinlikle geri dönüşü olacaktır. Ersun hoca da görüyordur yorulduğumuzu ama kimse şikayetçi değil. Herkes iyi olmak istiyor. Herkes çalışıp kendini yukarı çekmek istiyor. Bu yüzden bu çalışmaların bize yukarı çekeceğini inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKSUN"

Takımda ağabeylik rolünü üstlenen genç sayısının fazla olduğunu da dile getiren Okay, şu ifadeleri kullandı:

"Kaptanımız burada değil. Mustafa Yumlu ve Uğur Demirok var bu rolü üstlenen. Bunlar yaşı büyük tecrübeli oyuncular. Sadece onlara değil bize de görev düşüyor. Sonuçta yaş önemli ama tecrübe de önemli. Ben de senelerdir futbol oynuyorum. Onlara göre sorumluluklarım biraz daha fazla olsa da bu işi hep beraber kavramak zorundayız. Ağabeylik rolünü üstlenen Uğur abi, Mustafa abi, Güray abi var. Ama herkes bu taşın altına elini sokmak zorunda. Genç arkadaşlarımızı da sahipleniyoruz. Onlar da kendilerini iyi bir çalışma ortamında bulsunlar geliştirsinler diye elimizden geleni yapıyoruz. Hep beraber bu işi sahipleneceğiz."