Obradovic'e çılgın teklif

İtalyanlar'ın Zeljko Obradovic'i ülke basketbolunun başına getirmek istedikleri iddia edildi.
Obradovic'e çılgın teklif
İtalya Basketbol Federasyonu'nun, EuroBasket 2017 sonrası Zeljko Obradovic'e teklif götüreceği öne sürüldü.
  La Gazzetta dello Sport'ta yer alan haberde; Ettore Messina'nın EuroBasket sonrası bitecek kontratını uzatma konusunda uzlaşmaya varamayan İtalya Basketbol Federasyonu'nun listesindeki ilk ismin ve hayallerinin Zeljko Obradovic olduğu kaydedildi. Daha önce İtalya'da Benetton'u çalıştıran Obradovic'in, Fenerbahçe ile devam eden bir projesi olduğu ve kendi milli takımı dışında bir başka milli takımı çalıştırmaya sıcak bakmadığı için bu transferin zor olduğunun altı çizildi. İtalya Milli Takımı'nın Obradovic'e Fenerbahçe'de kazandığı paranın iki katını teklif edeceği iddiası vurgulandı.    Zeljko Obradovic'in ardından teklif götürülecek diğer ismin Sırbistan'ın koçu Sasha Djordjevic, üçüncü isminse Ergin Ataman olduğu kaydedildi. Ataman'ın daha önce Montepaschi Siena ile İtalya tecrübesi edindiği ve Galatasaray'dan ayrıldığı bilgisi verildi.
  İtalya Basketbol Federasyonu'nun listesindeki son ismin, şu an Ettore Messina'nın asistanlığını yapan Pino Sacripanti olduğu ifade edildi.
  Öte yandan, Zeljko Obradovic'in Fenerbahçe ile devam eden 3 yıllık daha kontratı bulunuyor. 
  OBRADOVIC İÇİN TÜRKİYE'NİN DE TEKLİFİ VARDI
  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Zeljko Obradovic'in milli takımı da çalıştırmasını istiyor. Sırp antrenör ise "Artık o yaşlarda değilim" dedi.
  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Zeljko Obradovic'ten beklentisi, tecrübeli antrenörün milli takımı da çalıştırması. Yıldırım fikrini, Obradovic için düzenlenen imza töreninde açıkladı.
  Zeljko Obradovic, Yıldırım'ın milli takım düşüncesiyle ilgili fikrini açıkladı;
  "Hem kulüp, hem de milli takım çalıştıracak yaşta değilim. Yazın dinlenmeye ihtiyacım var. Bunu daha önce kendi ülkem için yapmıştım ama Euroleague'in yeni sisteminde mücadele ederken bir de milli takımla ilgilenmek çok zor. Böyle bir göreve layık görüldüğüm için çok gururlandım ama ben Fenerbahçe'ye her şeyimi vererek görevime devam etmek istiyorum."  
Zeljko Obradovic, 1996-2000 yılları arasında önce Real Madrid, sonra da Benetton Trevisio'yu çalıştırmış, Sırp antrenör bu dönemde Yugoslavya Milli Takımı'nda da başantrenörlük görevini üstlenmişti. (Sporx)
HABER YORUMLARI