''O çocuklara sorarsanız...''

Eski milli futbolcu Rüştü Reçber, daha önce olduğu gibi yine ağır sözlerle yüklendi.
''O çocuklara sorarsanız...''
Eski milli futbolcu Rüştü Reçber, daha önce olduğu gibi yine ağır sözlerle yüklendi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e en sert eleştirileri yapan eski milli futbolcu Rüştü Reçber, Hürriyet'te kaleme aldığı yeni yazısında da deneyimli teknik adama yüklendi. Reçber, tekrar milli takıma davet edilen oyuncuları överken yazısında şu ifadeleri kullandı;

Maç öncesi adetim değildir bir yazı yazayım da konuşulsun diye. Maç sonrası yazmak bence en güzeli oluyor.

Dün akşam Kosova maçını oynadık. Dikkatimi çekenleri de sizlerle paylaşmak istedim.

90 dakika öncesi seremonide, kimilerine göre affedilen, bana göre itibari iade edilen, futbolcuların yüzlerine baktığımda mutsuzluk ve üzüntünün bir arada olduğu ifadeler gördüm.

Kolay değil. İki ay önce şu anda saha kenarında olan hocaları tarafından ağır ithamlarda bulunularak kadro dışı bırakılmışlardı.

Ve kendi başarısızlığını bu gencecik çocuklara yüklemiş biriyle tekrar aynı ortamda bulunmanın verdiği ızdırabı tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.Neyse hiçbir şey olmamış gibi bu çocuklar tekrar geri çağrıldı.

İster mahalle baskısı, ister gerçeklerin altında ezilme, ister vicdanın sesi deyin ama buradalar. O çocuklara sorarsanız, hiçbiri tekrardan bu ortamda bu şekilde olmak istemezlerdi. Ama işin ucunda bayrak olunca gerisi teferruat oldu.

Ama bir şey daha var. Tekrar aynı kişi tarafından çağrılarak aklanmak. Evet, aklandılar, hem de analarının aksütü gibi. Helal olsun. Dik durdular ve "Biz hiçbir şey yapmadık" dediler. Ve dediklerinde de haklı olduklarını ispat ettirdiler. Böyle bir ortamda hoca, bu futbolcuları ilk on birde sahaya sürdü. Bu dört oyuncunun da yakın geçmişine baktığımızda Gökhan bir var bir yok, Selçuk formsuz, Burak'ın performansı ve tabii ki Arda'nın durumu.