Nuri Şahin: Mourinho maçları devre arasında...

Nuri Şahin, Türkçe spor dergisi Socrates'in Alman edisyonunun ilk sayısına bir röportaj verdi.
Nuri Şahin: Mourinho maçları devre arasında...
Nuri Şahin, Türkçe spor dergisi Socrates'in Alman edisyonunun ilk sayısına bir röportaj verdi.


Borussia Dortmund'un kaptanı ve milli oyuncumuz Nuri Şahin, Türkçe spor dergisi Socrates'in Almanca edisyonunun ilk sayısına konuştu.

İki sezondur beraber çalıştığı Thomas Tuchel'i "belki de beraber çalıştığım en iyi taktisyen" sözleriyle niteleyen Nuri, daha önce beraber çalıştığı iki futbol devi Jürgen Klopp ve Jose Mourinho'dan bahsetmeyi de unutmadı.

"EN HIRSLISI..."

"Çalıştığım en hırslı teknik direktör Mourinho'ydu" diyen tecrübeli oyuncu, "Tabii her oyuncu oynadığı her maçı kazanmak ister ama Mourinho kazanma azminin vücuda gelmiş hali gibi. Kazanmak için ne gerekiyorsa yapar. Başarıya aşıktır. Gerekirse başarı için rakiplerinin cesedini bile çiğner" sözleriyle dramatik ifadeler kullandı.

"MAÇLARI DEVRE ARASINDA KAZANIR"

Portekizli eski teknik direktörü için "Maçları devre arasında kazanır" diyen eski Real Madrid'li oyuncu, "Konuşmaları inanılmazdı. Bazı sözleri hala kulaklarımda çınlar" dedi.

"İNSANLIK EKSİLDİ"

"Fuıtbolda taktik ve antrenman tabii ki önemli" diyen Nuri, "Fakat futbol sektöründe insanlıktan bir şeyler eksildi. Mourinho ve Klopp gibi isimleri bundan dolayı seviyorum. Onların önceliği her zaman oyuncularının içindeki insan olmuştur" ifadelerini kullandı.

Nuri Şahin'in röportaj verdiği Socrates Almanya ilk sayısıyla Türkiye dergi tarihinin yurt dışına ihraç ettiği ilk spor yayını olmaya hazırlanıyor.

Goal Türkiye