"F.Bahçe'ye attığım gol..."


Galatasaray'ın yeni transferi Martin Linnes, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Norveç'te oynarken de Galatasaray'ı tanıdığını söyleyen Linnes "Sadece ben değil Norveç'te herkes Galatasaray'ı çok iyi bilir çok iyi tanır. Çünkü Avrupa'da yaptıkları ve başarıları ortada. Diğer taraftan Türkiye'de elde ettikleri başarılar ortada. O yüzden böyle büyük bir camiaya hizmet edeceğim için mutluyum.  Burada olmaktan dolayı inanılmaz mutluyum." ifadelerini kullandı.

"Galatasaray'ın ilgisini Ocak ayında duydum"

Transfer süreciyle ilgili soruları cevaplayan Linnes "Transfer sürecimin aslında çok uzun bir geçmişi yok. Bu süreç ocak ayının başına dayanıyor. İlk o zaman böyle bir ilgi olduğunu duydum. O zaman konuşuldu kulüpler anlaştı. Sonunda da böyle büyük bir camiaya transferim gerçekleşti. Şuan istediğim tek şey bir an önce bu camiaya en iyi şekilde hizmet etmek."dedi.

"Sneijder ve Selçuk İnan'la birlikte oynayacak olmam beni çok heyecanlandırıyor"

linnesgs

 

Wesley Sneijder ve Selçuk İnan'ın kendisini karşılamalarının çok ince bir davranış olduğunu söyleyen Norveçli oyuncu "Çok önemli iki oyuncu ile tanışma fırsatı buldum. Bir tanesi Türkiye'nin diğeri Hollanda'nın en önemli oyuncularından bir tanesi. Aynı zamanda bizim takım en önemli iki oyuncusu. Onlarla birlikte oynama şansı beni inanılmaz heyecanlandırıyor. Çünkü buraya gelmeden önce ikisini de birçok kez seyrettim ve kendimi şanslı hissediyorum." dedi.

Norveç ligi sona erdikten sonra antrenman yapmaya başladığını ve kendimi iyi hissettiğini belirten 24 yaşındaki futbolcu Galatasaray'da 27 numaralı formayı giyeceğini ilk olarak kendisi açıkladı.

"Fenerbahçe'ye attığım gol burada iyi işler yapacağımın sinyalini verdi"

Linnes Fenerbahçe'ye attığı golün hatırlatılması üzerine "Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'ye karşı bir gol attım. İki maçta da çok iyi oynadığımı düşünüyorum. Bu da bana Türkiye'de iyi şeyler yapabileceğimin sinyalini verdi. O yüzden bir an önce başlayıp takıma maksimum seviyede katkı vermek istiyorum." ifadelerini kullandı.

"Atak yapmayı seven bir sağ bekim"

28efdfa61be14aefa3c21f47398df798

Molde'de attığı goller ile ilgili de konuşan Linnes "Sağ bek oynuyorum ama atak yapmayı seven bir sağ bek olarak oynuyorum. Molde'de birçok gol attım. Umarım Galatasaray formasıyla daha çok gol atma şansım olur. Tabi diğer taraftan defansif anlamda iyi işler çıkaracağımı düşünüyorum." dedi.

"Çok önemli bir teknik adamla çalışacağım"

Türkiye'de oynayan ilk Norveçli futbolcu olacağını ve ülkesini en iyi şekilde temsil etmek istediğini sözlerine ekleyen Linnes, Galatasaray teknik direktörü Mustafa Denizli hakkında "Çok önemli bir teknik adamla çalışacağım. Çünkü istatistiklere bakıldığında büyük başarılara imza atmış bir teknik direktör. O yüzden bir an önce onunla çalışmaya başlayıp birçok şey öğreneceğim. Bunu sabırsızlıkla bekliyorum." ifadelerini kullandı.

"Gelmeden önce taraftarlar hakkında bir çok video seyrettim"

Galatasaray taraftarına da değinen genç oyuncu "Gelmeden önce Galatasaray taraftarı ile ilgili birçok video seyrettim. Neler yapabileceklerini biliyorum. Mükemmel şovlar hazırlıyorlar, oyuncuları inanılmaz motive ediyorlar. Bir an önce karşılarına çıkmak için sabırsızlanıyorum. Umarım ben de onları çok mutlu ederim." dedi.

a23efb3e4a004c39ba2c469a5e4828c8