Nigel de Jong resmen Cimbom'da

Galatasaray defansif orta saha oyuncusu Nigel de Jong'a 2 yıllık imza attırdı! Hollandalı oyuncu yıllık 2.5 milyon Euro ücret alacak. Hollandalı futbolcu lakaplarını, forma numarasını ve geçen sezon gerçekleşmeyen transferini açıkladı.
Nigel de Jong resmen Cimbom'da
Galatasaray defansif orta saha oyuncusu Nigel de Jong'a 2 yıllık imza attırdı! Hollandalı oyuncu yıllık 2.5 milyon Euro ücret alacak. Hollandalı futbolcu lakaplarını, forma numarasını ve geçen sezon gerçekleşmeyen transferini açıkladı.

Galatasaray transferin son gününde Hollandalı orta saha Nigel de Jong'u kadrosuna kattı. Sarı-kırmızılı takım MLS ekiplerinden LA Galaxy'den transfer ettiği De Jong için bonservis ücreti ödemeyecek. Galatasaray, Hollandalı ortaya sahaya 2 yıllık imza attırırken her sezon için 2.5 milyon Euro ücret ödeyecek.

Galatasaray'ın KAP'a yaptığı açıklama şöyle;
"Profesyonel futbolcu Nigel de Jong ile 2016-2017 ve 2017-2018 sezonları için oyuncunun transferi konusunda aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır. Futbolcunun eski kulübü LA Galaxy'e herhangi bir ücret ödenmeyecektir.
Futbolcuya ise;
2016-2017 sezonu için net 2.500.000 EUR sabit transfer ücreti, 2017-2018 sezonu için net 2.500.000 EUR sabit transfer ücreti ödenecektir.

Kulüp bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca; ilk 11'de veya sonradan oyuna girerek 25 resmi maç oynaması durumunda 250.000 Euro prim ödeyecektir. Buna ek olarak, Futbolcuya ayrıca takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 EUR prim ödenecektir. Bu primler, futbolcunun ilk 11'de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz.
Futbolcu Kulübün TFF Süper Lig'de şampiyon olması durumunda o sezon hak ettiği puan primlerinin %25'i oranında ayrıca prime hak kazanacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

ONUN LAKABI DA PİTBULL

Galatasaray'ın 2 yıllığına kadrosuna kattığı Nigel de Jong, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarının karşısına geçti. Hollandalı futbolcu açıklamalarda bulundu.
"Çok mutluyum. Normalde geçen sene de gelebilirdim ama olmadı. Her şeyin bir sebebi vardır. Burada mükemmel insanlar var. Bir an önce takım arkadaşlarımla buluşup şampiyonluk yolunda elimden gelen enerjiyi takımım için sarf etmek istiyorum. Melo ile ilgili bilgim var. Çok sevildiğini iyi biliyorum. Ona saygım çok büyük. Ama ben de Jong'um. Ben de hırslıyım. Çok lakabım var. KingKong, Pitbull. Taraftar ne isterse çılgın olmadıkça sorun yok. KingKong'u seviyorum.

Türkiye'nin en büyük camiası. Buraya gelmek için çok fazla kişiyle konuşmanıza gerek kalmıyor. Hem hocamızın, hem Wesley Sneijder'in burada olması adaptasyon süreci için bir avantaj. Hedefimiz kesinlikle şampiyonluk. Küçüklüğümden beri NBA yıldızı Charles Barkley'i örnek alıyorum. Bu yüzden 34 numaralı formayı giyeceğim. Son sezon ligi istemediğimiz sırada bitirdiğimizi biliyorum. Galatasaray gibi bir takımda hedef her zaman şampiyonluktur."

Amkspor