"City" iddialarına yanıt verdi

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Barcelona'nın yıldız futbolcusu Neymar Noel tatili dönüşü hava alanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Barcelona'nın yıldız futbolcusu Neymar Noel tatili dönüşü hava alanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Guardiola'nın anlaştığı iddia edilen Manchester City'nin kendisiyle ilgilendiği hakkındaki transfer dedikodularına cevap veren Brezilyalı oyuncu iddiaları doğruladı.

Barcelona El Prat hava alanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Neymar "Manchester City'nin seninle ilgilendiği doğru mu?" sorusuna gülerek "evet" yanıtı verdi.

"En iyisi Ronaldinho"

Ronaldinho'nun kendisini veliahtı ilan etmesi hakkında da konuşan Neymar Ronaldinho'nun gelmiş geçmiş en büyük yıldızlardan biri olduğunu belirterek "Ronnie, Barcelona forması giymiş en iyi Brezilyalı" dedi.

"Sözleşme için görüşüyoruz"

3 yıldır Barcelona forması giyen 23 yaşındaki futbolcu katalan kulübüyle sözleşme yenilemek için görüşmelerin devam ettiğini söyleyerek Barcelona'dan ayrılma ihtimali ile ilgili " hayat uzun ileride neler olacağını bilemeyiz" demesine karşın Barcelona'yla geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu yıl da bütün kupaları kazanmak istediğini söyledi.

Neymar bu sezon Barcelona formasıyla çıktığı 19 maçta 16 gol atarken 11 de asist yaptı.  Brezilyalı oyuncu 2015 yılı en iyi oyuncusu (Ballon d'Or) ödülü için takım arkadaşı Lionel Messi ve Real Madrid forması giyen Cristiano Ronaldo ile yarışacak.

Real Madrid iddiaları da var

Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in Neymar'ın sözleşmesindeki serbest kalma maddesi olan 190 milyon Euro'yu vererek oyuncuyu transfer edebileceği de iddialar arasında yer alıyor. Ancak Katalan ekibinde mutlu olan Neymar'ın bu transfere sıcak bakması beklenmiyor.