NET! "Bu düzen değişecek!"

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve Salih Dursun'un da aralarında bulunduğu bordo mavili yöneticiler basın toplantısı düzenledi.
NET!
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve Salih Dursun'un da aralarında bulunduğu bordo mavili yöneticiler basın toplantısı düzenledi.

Usta, Türk futbolu için kara bir gecenin yaşandığını belirterek Türk futbolunun değişmek için fitilinin yapıldığına dikkat çekti.

"UTANÇ OLARAK KALSIN, BİZ İLERLETMEYELİM"

"Bu akşam çok önemli bir dönüşüm gecesi yaşıyoruz. Türkiye'de ağır ifadeler anlam getirmiyor. Türk futbolunun bu dar boğazdan çıkması için birşeyler yapmak gerekiyor. Türk futbolunun utanç gecesi ifadesini ilerletmeyelim burada kalsın."

"Çocuklarımıza öğretilmesi gereken kelimeler vardır. Hakemler de varislerine bunları öğretmesi gerekiyor. Şerefle bitirilmesi gereken en ağır görev hayattır. Ya da insanın yalnız ekmeğe değil şerefe de ihtiyacı vardır. Türkiye'de bunları konuşmak hoş değil ama insanlar haftasonlarını mutlu geçirsinler diye uğraşıyoruz. Çocuklar kavga etmesin diye örnek olmaya çalışıyoruz. Bizim ülkemizde bir sorun var"

"HAKEM SENİN NE İŞİN VAR?"

"Maçla ilgili teknik analizi ben yapamam. Özer'in ikinci sarı kartıyla maç zaten bitmişti. Bize verilen penaltı inanılır gibi değil. Aykut'a verilen kırmızı kartta yardımcı içeriye koştu, Marin'e verilmeyen kırmızı kartta hakem neden koşmadı. Ne işi var orada o zaman?"

"Maç biliyorsunuz 1 dakika uzatıldı. 86'da penaltı oldu. 4 kırmızı oldu. Trabzonspor 7 faulle 4 kırmızı kart aldı. Söylediğim şeref kelimesinden nasibini alanlar bugün sahada olsa bunlar olmazdı. 1 dakika uzatıyorsunuz, bunu da oynatamıyorsunuz. Düşünebiliyor musunuz olan tiyatroyu?"

"DENİZ ATEŞ BİTNEL FITNESS SALONU İLE UĞRAŞSIN"

"FIFA kokartlı hakemimiz. Deniz Ateş Bitnel fitness salonu ile uğraşsın. Çeksin gitsin ne isterse o işi yapsın. Keşke sorun orta tecrübedeki bir hakemde olsa. Böyle bir hakemin böyle bir operasyona soyunmasına ilişkin iklimi sorgulamamız lazım. Keşke tek sorun o olsa. Senin hakemliğin bitti Deniz Ateş Bitnel. Bu kimleri kurtarma operasyonu? Hayrola!"

"Trabzonspor ile oynama cesaretini nereden buluyorsunuz? Bu iklim değişmelidir. TFF MHK kim varsa, bu iklimin sebeplerini bulmak ve sebeplerini ortaya koymak zorundasınız. Deniz Ateş Bitnel sorun değildir. TFF ve MHK'dir sorumlusu. Bizim ilişki ağımız oradaki olayları çözmeye yetecek düzeydedir. Bu düzen değişecek. Bütün Türkiye'den mesaj yağıyor biz utanıyoruz diye."

"BENİM İSYANIM TRABZONSPOR'A YAPILANLAR DEĞİL, TÜRK FUTBOLUNA YAPILANLARA"

"Salih Dursun bu gece Türkiye futboluna kırmızı kartı göstermiştir. Bu değişimin sembolüdür. MHK'ya sesleniyorum. Milyonlarca sporseverin yaşadığı Türkiye'yi rezil etmeye ne cürretiniz var. Bu kirli düzenin spora verdiği zararı görmüyor musunuz? Hiç mi sorumluluk duygunuz yok? Benim isyanım Trabzonpspor'a yapılan haksızlığa değildir. Biz buralardan kalkarız. Biz neler gördük. Futbol ikliminin bu hale getirilmesine . Salih Dursun bu gece inşallah rüyalarınza girer. Kabus gibi üzerinize gelir inşallah. Söylediğim kelimelerle ilişkiniz varsa..."

"SALİH DURSUN'A HERKESİN SAHİP ÇIKMASI LAZIM"

"Trabzonspor taraftarına da sesleneyim. En ufak bir taşkınlık yapmayın. Biz değişimin fitilini ateşleyen ve yapan takım olmak zorundayız bu ülkede. Galatasaray taraftarına da teşekkür ediyorum destekleri için. Galatasaray yönetimi ile bizim bir sorunumuz yok. Bu oynanan tiyatronun açıklaması mümkün olan bir şey değil."

"Haksızlığa isyanın sembolüdür Salih Dursun. Salih Dursun'a taraflı tarafsız bütün kulüplerin sahip çıkması lazım. Değişmek zorunda olduğumuzu senelerdir konuşuyoruz. Bu son gündür, bundan daha ileriye bu şekilde gitme şansımız yok! Türk futbolu için de Trabzonspor için de yarın farklı bir gün olmalı. Bunun başka yolu yok!"

"TFF VE MHK BU OLAYLARIN NEDENİNİ ORTAYA KOYUP ÇÖZMEK ZORUNDADIR"

"Zekası olan milyonlarca kişiyi 3-5-20 kişinin oynama hakkı yok. Bu akşamın kazananı Türk futbolu ve Trabzonspor olmuştur. Penaltı olduğunda Hami'ye haber göndermeye çalıştım ama olmadı. Onur kaleden çıksın, o penaltı ne olacaksa olsun diye. Sonradan sordum onların da aklına gelmemiş. Fitilin ateşlendiği gecedir bugün. Kapkara bir gecedeyiz. Futbol sisteminin içerisinden bunları çıkarmadığımız sürece mutlu günleri değil Trabzonspor kimse yaşayamayacaktır. Bu tabloyu da hiçbirimiz haketmiyoruz. Bu geceden ders çıkarması gereken TFF - MHK bu olayların nedenini açıklamak ve tedbirlerini almak onlara düşer. Deniz Ateş Bitnel, keşke tek sorun sen olsaydın. Keşke bu durumlarda olmasaydın. Yaptıklarınla yüzleşmen için sen yüreğinle başbaşa kal. Son sözüm Trabzonspor taraftarlarına, lütfen en ufak bir taşkınlık yapmayın. Bugün devrimin günüdür. Başrolü de siz olacaksınız"