"Futbolu bırakıyordum"

Galatasaray'ın Kamerunlu stoperi Aurelien Chedjou, kariyeri ile ilgili ilginç bir ayrıntıyı Four Four Two dergisine anlattı.
Galatasaray'ın Kamerunlu stoperi Aurelien Chedjou, kariyeri ile ilgili ilginç bir ayrıntıyı Four Four Two dergisine anlattı.

Sarı kırmızılı takımda 3. sezonunu geçiren Chedjou, 22 yaşında Fransa'nın 4. Lig ekiplerinden Rouen'de oynadığı dönemde futbolu bırakma noktasına geldiğini anlattı. Kamerunlu savunmacı, o dönemlerde büyük sıkıntı yaşadığını dile getirerek sadece maç başı para aldığını ve eşinin hamileliği dolayısıyla futbolu resmen bırakmayı düşündüğünü ifade etti. Ülkesi Kamerun'a dönecekken annesinin kendisini ikna ettiğini belirten Chedjou, annesini dinleyerek bugünlere geldiğini belirtti.

En büyük eksikliğini ise savunmada bazen çok rahat tavırlar sergilemesi olduğunu açıklayan Chedjou ayrıca bu hatasını düzeltmek için elinden geleni yaptığını da sözlerine ekledi. Başarılı oyuncu İstanbul'da hayalini kurduğu en büyük şeyin ise Galatasaray'ın şampiyonluğunu arabada kornalar çalarak taraftarların arasında tur atarak kutlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Futbola ülkesinde Khadji Sports Academy'de başlayan ve burada Villarreal'in dikkatini çeken Chedjou, sırasıyla Pau FC, Auxerre, Rouen, Lille formalarını giydi. En büyük çıkışını Lille'de 'Yılın savunma oyuncusu' olarak gerçekleştiren 30 yaşındaki isim Galatasaray'a 2013 yılında 6.3 milyon euro bonservis bedeli ile transfer oldu. Chedjou bugüne kadar Süper Lig'de 60 maça çıkarken 8 gol atmayı başardı.