Neden bu kas sakatlığı?

SPORCOPE ANALİZ HABER - Galatasaray'da bu sezon sık yaşanan sakatlıklar taraftarlar arasında farklı sorunların olabileceğine yönelik yorumların ortaya çıkmasına neden oldu.
Neden bu kas sakatlığı?
SPORCOPE ANALİZ HABER - Galatasaray'da bu sezon sık yaşanan sakatlıklar taraftarlar arasında farklı sorunların olabileceğine yönelik yorumların ortaya çıkmasına neden oldu.

Sezon başından bu yana özellikle adale sakatlıkları nedeniyle kadroya giremeyen oyuncular, hem Hamza Hamzaoğlu, hem de Mustafa Denizli döneminde ilk 11 oluşturmada sıkıntılar doğurdu. Son olarak Sinan Gümüş'ün Torku Konyaspor maçında direkt darbeye bağlı olmadan yaşadığı sakatlık sezon başından bu yana yaşanan sorunları akıllara getirdi.

hakanbalta243234

Sarı kırmızılı takımda sezon başından bu yana gerek maç içinde gerekse antrenmanlarda bir çok isim darbe almadan adale sorunları yaşayarak takımdan geride kalmıştı. Özellikle adele-kas-uyluk sakatlıklarının tıp nezdinde bir çok farklı nedeni olabiliyor. Darbeye bağlı olabilmesinin yanı sıra anlık aşırı zorlanma, uzun vadeli yüksek maç temposu, zemin bozukluğu gibi direkt belirli bir sebebin olmaması taraftarların gözünde önemli bir yer ediniyor.

Adale sakatlığı yaşayan bazı isimler şu şekilde:

Burak Yılmaz: Galatasaray'dan ayrılması beklenen Burak Yılmaz'da sakatlık problemini bu sezon
fazlasıyla yaşadı. Golcü oyuncu uyluk gerginliği nedeniyle takımını 9 maçta yalnız bırakmak zorunda kalmıştı.

Aurelien Chedjou: Kamerunlu savunmacı, bu sezon yaşadığı sakatlıklar nedeniyle 7 maçta takımdaki yerini alamamıştı. Genel olarak uyluk gerginliği sorununu atlatmaya çalışan deneyimli isim sağlığına kavuşarak yeniden forma giymeye başladı.

Lionel Carole: Fransız sol bek, bu sezon yaşadığı uyluk burak42gerginliği sakatlığı nedeniyle 10 maçta kadroya girememe şanssızlığı yaşadı.

Lukas Podolski: Alman oyuncu Galatasaray'a gelmeden Arsenal'de yaşadığı sorunlar nedeniyle maç kaçırmaya başlamıştı. Galatasaray'da ise bu sezon toplamda 9 lig maçı kaçıran Alman oyuncunun yaşadığı sorun ise ayak bileğinde ve uyluk yaralanması şeklinde belirtiliyor.

Jason Denayer: Galatasaray'da bu sezon sakatlıktan en çok çeken isim Jason Denayer oldu. Belçikalı, sezon başından bu yana gerek darbeler gerekse de uyluk-kas gerginliği şikayetleri nedeniyle bir çok maçta takımındaki yerini alamamıştı. Son yaşadığı sorun kalçasında olan savunma oyuncusu bu sezon 12 karşılaşmada takımındaki yerini alamadı.

Hakan Balta: Galatasaray'ın bu sezonun ilk yarısında oynadığı Çaykur Rizespor maçının ilk devresinde sağ üst adalesinde çekme hissederek maçı yarıda bırakmıştı.

Selçuk İnan: Sarı kırmızılı takımın orta sahasında oynayan kaptan, bu sezon özellikle maç sonlarında yaşadığı adale çekmeleri ve zorlanmaları yaşaması dikkatlerden kaçmadı. İnan bu sezon uzun süreli sakatlık yaşamadı.

Semih Kaya: Bir süredir kasığından yaşadığı sakatlık nedeniyle takımdan ayrı kalıyor. Başarılı stoperin yaşadığı sorun adale sakatlıkları kadar aşırı zorlanma veya benzeri normal dışı durumdan kaynaklanabiliyor.

Wesley Sneijder: Hollandalı yıldız, yeni yıl öncesinde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle MR çektirerek dinlendirilmek zorunda kalmıştı.