Mustafa Reşit Akçay: "Avrupa Ligi'ne katılmak güzel bir duygu"

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Spor Toto Süper Lig'in son haftasında Akhisar Belediyespor'u 1-0 yenerek UEFA Avrupa Ligi'ne katılım hakkı kazanmalarının güzel bir duygu olduğunu söyledi.
Mustafa Reşit Akçay:
Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Spor Toto Süper Lig'in son haftasında Akhisar Belediyespor'u 1-0 yenerek UEFA Avrupa Ligi'ne katılım hakkı kazanmalarının güzel bir duygu olduğunu söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Akçay, "4 takımı da ilgilendiren müsabaka oynadık. Kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerekiyordu. UEFA Avrupa Ligi'ne katılmak güzel bir duygu. Onurlu mücadele eden Akhisar Belediyespor'u, akıcı bir maç yöneten hakemlerimizi kutlamak gerekiyor." dedi.

Lige çıktığı ilk yılda Avrupa'ya katılım hakkı kazanan takımlar için handikapların oluştuğunu dile getiren Akçay, şöyle devam etti:

"Önümüzdeki yapılanmaya, transfer politikasına ve sezon başına dikkat etmemiz gerekiyor. Sabaha kadar tadını çıkarmaya çalışacağız. Kulübümüz ve ülke futbolu için hayırlı olmasını diliyorum. Çok iyi temsil edeceğimizi düşünüyorum. Bu sene lig sürprizlerle doluydu. İkinci yarıdaki performansımız takdire değer bir durumdu. Sporcularımı kutluyorum. Maçın ikinci yarısında taraftarın coşkusu bize öz güven verdi. Yönetim kuruluna da teşekkür ediyorum."

"Bence başarılı olmak Tanrı'ya yapılan duanın karşılığını almak gibi." diyen teknik direktör Akçay, "UEFA Avrupa Ligi'ne katılmamız nedeniyle içimde bir şeyler kıpırdıyor. Aşırıya kaçmadan duygu ile yüzleşiyorsunuz. Güzel bir duygu. Herkes tatsın isterim." diyerek sözlerini tamamladı.

OSMANLISPORLU OYUNCULAR SEVİNCİNİ TARAFTARLARLA PAYLAŞTI

Osmanlısporlu futbolcular, Akhisar Belediyespor'u yenerek UEFA Avrupa Ligi'ne katılmanın mutluluğunu statta taraftarıyla paylaştı.

Futbolcular, maçın son düdüğünün ardından tribünlerdeki taraftarlarına giderek, tezahüratlar eşliğinde kupaya katılma sevinci yaşadı. Ayrıca tribünlerde yer alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gökçek de oyuncuların sevincine ortak oldu.

Kaynak: AA