Mustafa Reşit Akçay: Gruplara kalırsak bu bizim için zirvedir

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, futbolcularının sorumluluklarını bilerek oynadığını ve Zimbru karşısında turu geçtiklerini söyledi.
Mustafa Reşit Akçay: Gruplara kalırsak bu bizim için zirvedir
Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, futbolcularının sorumluluklarını bilerek oynadığını ve Zimbru karşısında turu geçtiklerini söyledi.

Akçay, Osmanlı Stadı'ndaki UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçı sonrasında düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, genç ve dinamik bir takıma karşı oynadıklarını belirterek, "İlk müsabakadaki rakip algımız maçtan sonra değişmişti. İşi sıkı tutmamız gerektiğini biliyorduk. Sporcu arkadaşlarım sorumluluklarını bilerek oynadılar. Turu geçtiğimiz için mutluyuz." diye konuştu.

"2-0'lık skoru bulunca 30-45. dakika arasında maçı kaybettik diye düşündüm." ifadesini kullanan Akçay, şöyle devam etti:

"İkinci yarı oyun kalitemiz değişti. Rakip üzerinde kurduğumuz ataklar başarılı oldu. Bu da bizim toparlanmamızı sağladı. 5-0'lık skor iyi sayılır. Taraftarlara teşekkür ediyorum. Bugün sevindirici şeyler yaşamak bizim de hakkımızdı."

Maçın adamının kim olduğu sorusuna teknik direktör Akçay, "Maçın adamı bana göre Raul Rusescu ve kaptan diyebilirim. Bazı oyuncular yedek kulübesinden içeri girince ruhsal olarak kendilerinde eksiklik hissederler. İki arkadaşımızı sahaya sürdük ve yüksek seviyede sahiplenme duygusuyla oynadılar. Maçın adamı olarak ikisini seçerdim." cevabını verdi.

Estonya'nın Nomme Kalju takımı ile eşleştiklerini hatırlatan Akçay, "Rakibimiz güçlü ve kuvvetli ancak teknik yönü zayıf." değerlendirmesini yaptı.

Karşılaşma öncesinde böyle bir skor beklemediğini anlatan Akçay, "Soyunma odasında Webo'nun maç konuşması var. Onu da tebrik ediyorum. Bu tip ayrıntılar dikkate alınmayabilir. Futbolda ayrıntılar sonucu belirler. Gruplara kalırsak bu bizim için zirvedir. Gruplara kalırsak büyük bir şey yapmış oluruz." ifadelerini kullandı.

Erdal Kılıçarslan: Rakip ciddiye alınacak bir takım

Osmanlısporlu futbolculardan Erdal Kılıçaslan da yaptığı konuşmada, rakibi çok ciddiye aldıklarını ifade etti. Takım arkadaşlarıyla maçta önce toplantı yaptıklarını belirten Erdal, "İlk maçta istediğimiz gibi oynayamadık. İlk maçta gördük ki rakip ciddiye alınacak bir takım. Önümüzde bir süreç var. 1 hafta sonra başka bir maça çıkacağız." şeklinde konuştu.

Zimbru cephesi

Zimbru Teknik Direktörü Flavius Stoican, Osmanlıspor'un turu hak ederek geçtiğini söyledi.

Osmanlıspor'u kutlayan Stoican, şöyle konuştu:

"Bir sonraki turda başarılar diliyorum. Bir sonraki tura çıkmayı hak ettiler. Bizim için konuşmak gerekirse, bu maçtan ders çıkarmak gerekiyor. Konuşacak çok şey var. Bugün ilk gol penaltıdan geldi. Bu gol takımda hayal kırıklığı yaşattı ve maça tutunmak zor oldu. Güçlü bir rakibe karşı oynuyorduk. Geri dönüş zor oldu. Rakibimiz gerçekten çok değerli oyunculara sahip. Oyuncularımı da ilk maçtan dolayı kutluyorum."