Denizli'den istifa kararı

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Gaziantepspor karşılaşmasının ardından istifa kararı aldığını ve bunu yarın Başkan Dursun Özbek'e açıklayacağını ifade etti.
Denizli'den istifa kararı
Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Gaziantepspor karşılaşmasının ardından istifa kararı aldığını ve bunu yarın Başkan Dursun Özbek'e açıklayacağını ifade etti.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Denizli, "Oyunla ilgili konuşursak yani ne diyebilirz ki? Atabileceğimiz goller yiyebileceğimiz goller her şey gerçekleşti. Kariyerimde eğer bir yara alacaksam bu camia için alırım demiştim. Onu da ilk gün söylediğim gibi hissediyorum. Eğer bir yara aldıysam bu da Galatasaray için helal olsun" dedi.

Yoğun bir çaba harcadıklarını belirten Denizli, "Kötü bir dönem geçirdik. Niye bu ifadeyi kullandım çünkü çok zor bir dönemde beni göreve davet ettiler ben de seve seve kabul ettim. Aylardır çalışıyoruz. Yaklaşık 27-28 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. Hayatımın hiçbir döneminde bu kadar yoğun bir çaba ve zaman harcamadım. Bazen yeterli olmayabiliyor" yorumunda bulundu.

İstediklerini gerçekleştiremediğini ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, "Ocak ayında yeni bir atılım gerçekleştirmek istedik. Olmadı. Tüm sonuçlardan ben mesulüm. Düşündüğümüz birçok şeyi yapamadık. Kadromuzu en sağlıklı şekilde kullanaya çalıştık ve neticede ortaya istenmedik bir tablo çıktı. Bu çalışmada herkesin, yönetimiyle, başkanıyla, futbolcusuyla herkes yardımcı oldu. ama ortaya çıkan tablo keyifsiz. İnsanlar bir takım şeyleri kabul eder. Kariyerim başarılarla dolu ama zaman zaman başarısızlıklar da yaşanabilir" dedi.

Kariyer dışında birçok konuda yara aldığını belirten Denizli, "İnsanların karşısında konuşlurken kariyerime baktığım zaman bütün başarıların altında Galatasaray'ın imzası vardır. Zor dönemimde görev kabul ederek yapacaklarım varsa bunu değerlendiriyorum. Çok daha iyi bir tablo ortaya çıkarmak isterdik. Kariyer yara alır da birçok şey yara almaya başladı. Buradan benim bu tablo içerisinde kendi adıma da başkaları adına da değerlendirme yapmam gerekir. Bu değerlendirmeyi yaptım" yorumunda bulundu.

Son olarak muhabirin "Bu açıklamalar istifa olarak algılanacaktır" sözleri üzerine Denizli şu ifadeleri kullandı; "Kim ne algılarsa algılasın. Şu anda tek başıma bunu söylemek saygısızlık olur. Başkanımızla oturup toplantı yapacağız. Onlar da bu yola çıkarken çok şeyi değiştireceğimizi düşündük. Ama buna imkan sağlamadılar. Bütün şartları değerlendirmeye çalıştık. Yarın oturup ayrılık konusunu konuşacağım. Her kararda bir hayır vardır."