Muslera: Ne yapacağımı bilemedim, dans ettim

Galatasaray'ın "panter"i Galatasaray Dergisi'ne verdiği röportajda, "Süper Kupa Final'inde son penaltı kurtarışından sonra ne yapacağımı bilemedim ve dans ettim" dedi.
Muslera: Ne yapacağımı bilemedim, dans ettim
Galatasaray'ın "panter"i Galatasaray Dergisi'ne verdiği röportajda, "Süper Kupa Final'inde son penaltı kurtarışından sonra ne yapacağımı bilemedim ve dans ettim" dedi.Galatasaray Dergisi'ne, Eylül Ayı sayısına röportaj veren Uruguaylı panter, takım elbiseyle uçtu ve ayrıca Turgay Şeren formasıyla poz verdi. Dergiye duygularını anlatan Muslera "Kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü Galatasaray ve Türk futbol tarihine geçmiş Turgay Şeren gibi bir efsaneyle tanışma ve konuşma fırsatı yakaladım. Bu buluşmalarda hep eski günlerden bahsederdi, Galatasaray'ı anlatırdı. İyi ki bu sezonun adına onun ismi verildi. Umarım ben de kendisi gibi Galatasaray'da böyle büyük bir isim olmayı başarabilirim." ifadelerini kullandı.

TURGAY ŞEREN'İ İDÖL BENİMSİYOR

Fernando Muslera: "Kendimi çok şanslı bir insan olarak hissediyorum çünkü Galatasaray ve Türk futbol tarihine geçmiş böyle büyük bir efsaneyle tanışma ve konuşma fırsatı yakaladım. Bu buluşmalarımızda hep eski Galatasaray günlerinden bahsederdi, hatıralarından konuşurduk, kısacası bana Galatasaray'ı anlatırdı. Başta bu sezona Turgay Şeren'in adının verilmesi için başvuran kulübüm Galatasaray'ı ve bu talebi kabul eden Türkiye Futbol Federasyonu'nu tebrik etmek istiyorum çünkü hem böyle bir efsanenin ismi yaşayacak hem de ailesi için çok büyük bir onur. Kendisinin de bir kaleci olması ve adını Galatasaray'da ölümsüzleştirmesini kendime örnek alıyorum, umarım ben de kendisi gibi Galatasaray'da böyle büyük bir isim olmayı başarabilirim."

"NASIL SEVİNECEĞİMİ BİLEMEDİM, DANS ETTİM"

"Bir kalecinin en büyük hayali ise; kendi kurtardığı penaltı sonrası o penaltı serisinin bitmesidir. Çünkü belki iki penaltı kurtarırsınız ondan sonra son penaltıyı biri gelir atar ve kahraman o olur. Bütün takım ona koşar. Süper Kupa'da ki Beşiktaş finalinde ben kurtardım ve ondan sonra herkes bana koştu. Ve ilk defa da hayatımda böyle bir şeyle karşılaştığım için ne yapacağımı bilemedim, dans etmek geldi o an içimden sadece. Böyle bir şey hiç başıma gelmediği için nasıl sevineceğimi bilemedim ve dans ettim. Aynı durumu Manisa'ya attığım penaltı sonrası da yaşamıştım. Çünkü orada da gol attıktan sonra ne yapacağımı bilemediğim için aynı duyguyu yaşadım; korner bayrağına mı doğru koşmalıyım yoksa bana en yakın olan Milan Baros'a doğru mu koşmalıyım, orada da böyle bir ikilemde kalmıştım."

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE OLAMAMAK BÜYÜK BURUKLUK"

"Bu sezon için beklentim her zamanki gibi oynadığımız bütün kulvarlarda şampiyon olmak. Çok iyi ve çalışkan bir hocamız var. Aramıza çok değerli arkadaşlarımız katıldı. Hocamız ve yönetimimiz eksiklerimizi biliyorlar ve ona göre bir plan dahilinde gidiyorlar. Çok iyi bir hazırlık süreci geçirdik sezon başı itibariyle belki henüz istediğimiz gibi oynayamıyoruz ama zaman geçtikçe çok daha iyi bir performans göstereceğimize eminim çünkü çok iyi çalışıyoruz. Avrupa kupalarında Şampiyonlar Ligi'nde olamamak elbette çok büyük bir burukluk. Çünkü Galatasaray'ın yeri her zaman orası. Bu sezon şampiyon olup tekrar Şampiyonlar Ligi arenasında olmak takım olarak en büyük hedefimiz."


Fanatik