Muharrem Usta'dan Hakan Çalhanoğlu açıklaması

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, A Spor kanalında katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Muharrem Usta'dan Hakan Çalhanoğlu açıklaması
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, A Spor kanalında katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

En çok merak edilen konu ise Hakan Çalhanoğlu'na karşı FIFA ve CAS nezdinde sürdürülen davaydı. Muharrem Usta, Hakan Çalhanoğlu'nu şikayet etmelerinin nedenini, 17 yaşındayken imzaladıkları sözleşme olarak gösterdi.

Muharrem Usta'nın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

- "Göreve geldiğimizden bu yana inanılmaz kötü şeylerle karşılaştık. Bunları taraftara yansıtmaya gerek yok. Pişmanlığım yok. Bir yola çıktıktan sonra asla geriye bakmam"

- "Ben aslında Sadi hoca ile sezon sonuna kadar gitmek istiyordum ancak kendisi altyapıya dönmek istedi. Sorun Hami değil, Şota değil, Vahid değil, Sadi Hoca değil. Biz Şenol Hoca'yı da gönderdik. Bunu anlamalıyız artık. Trabzonspor'da şu an kadro mühendisliği yok. Sorunumuz bu"

- "Lucescu konusunda artık ben de sıkıldım."

- "Gelecek sezon için yeni takımın iskeletini kurmaya çalışıyoruz. Elimizdeki kadro ve Hami hoca ile bunu yapmak istiyoruz. Bu sezonu en az hasarla tamamlamamız lazım. Şu an sattığımız ve almak için ön anlaşmaya vardığımız oyuncular var."

- "Bizde 'başkanın iki dudağı arasında' gibi bir söylem yok."

- "Büyük kulüpseniz yarıştan düşmeyeceksiniz"

- "500 bin takipçi sayısı Trabzonspor için hiçbir şey. Sponsorluk anlaşmalarında ilk önce takipçi sayımıza bakılıyor. Bu rakamı görünce, fiyatı yarı yarıya düşürüyorlar."

- "Yeni sezonda ilk maçımızı Akyazı Stadı'nda oynayacağız"

- "Trabzonspor Hakan Çalhanoğlu'nun futboldan 4 ay men edilmesini istedi. FIFA bunu kabul etti ama CAS bunu kaldırdı. Biz bu transferde 1 milyon avro para verdik. Hakan 17 yaşında olduğu için babası imzalamış. Biz paramız için CAS'a başvurduk. Hakan Çalhanoğlu'nun ya da babasının bizimle irtibata geçmesi çok yakışık alır."

- "Bosingwa'dan yararlanmak istiyoruz. Adı belli değil. Başkan danışmanı olabilir. İleride çok büyük bir teknik direktör olur."