Muhammet Yeşilyurt kimdir?

Muhammet Yeşilyurt kimdir?


Muhammet Yeşilyurt, bu yıl başarısız bir sezon geçiren sarı kırmızılıların kendini gösterme fırsatı sunduğu genç oyunculardan biri. Peki Galatasaray altyapısının futbol dünyasına sunduğu yeni yıldız adaylarından olan Muhammet Yeşilyurt kim?

Maltepe Gençlikspor'dan Galatasaray Futbol Akademisi'ne transfer olduğu 2012 yılından beri Galatasaray alt yaş kategorilerinde kendini geliştiren genç futbolcu, genç milli takım formasını da çeşitli yaş gruplarında defalarca kez terletmiş bir isim.

1998 doğumlu ve henüz 17 yaşında olan Muhammet, sol ayağını çok etkili kullanan ve uzaktan güzel vuruşlar yapabilen bir futbolcu.

Sağ kanat, sol kanat ve santrfor mevkilerinde oynayabilen Muhammet, bu sezon sakatlıklardan başını kaldıramayan Galatasaray'da kendine yer bulma şansını uzun zamandır bekliyordu. Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında deplasmanda karşılaşacağı Eskişehirspor maçına hazırlanan Galatasaray, Selçuk ve Denayer'in de sakatlanması sonrası, Eskişehir'e götüreceği maç kafilesine altyapıdan 3 genç ismi de dahil etme kararı aldı.

Hollandalı teknik direktör Jan Olde Riekerink'in geldiği günden beri özellikle ilgilendiği isimlerin başında gelen genç oyuncular Muhammet Yeşilyurt, Volkan Pala, Kerem Çalışkan bu haftaki maç kadrosunda yer buldu.

İşte Galatasaray'ın genç yeteneği Muhammet Yeşilyurt'un attığı goller;