Mousa Dembele "Teröristler, Müslüman olduğunu iddia edemez"

Belçikalı milli futbolcu Mousa Dembele, 22 Mart'ta Brüksel'de düzenlenen bombalı saldırılar hakkında değerlendirmelerde bulundu
Mousa Dembele
Belçikalı milli futbolcu Mousa Dembele, 22 Mart'ta Brüksel'de düzenlenen bombalı saldırılar hakkında değerlendirmelerde bulundu


Mousa Dembele İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham Hotspur'da forma giyiyor. Belçikalı milli futbolcu Mousa Dembele, 22 Mart'ta Brüksel'de düzenlenen bombalı saldırılarla İslamiyet'in karalanmaya çalışıldığını söyledi.Basın toplantısı düzenleyen Dembele, Müslüman olduğunu ve İslamiyet ile terörün bağdaştırılamayacağını belirterek, "Yaşananlar, herkes için büyük hayal kırıklığıydı. Hatta, Müslümanlar için daha da fazla. Bildiğim tek şey, teröristlerin hiçbir şekilde kazanmasına izin verilmez." dedi.

Bombalı saldırıları düzenleyenlerin İslamiyet'i kötü göstermeye çalıştığını kaydeden 28 yaşındaki futbolcu, "Teröristler, Müslüman olduğunu iddia edemez. Dinimize leke sürmeye çabalıyorlar ve bu nedenle masum vatandaşlara böyle yıkıcı zararlar veriyorlar. Hatta medya bile, İslam'ı olumlu bir şekilde göstermiyor." eleştirisinde bulundu.

Müslümanlığın cihatçı örgütlerle bir tutulmaması gerektiğini vurgulayan Dembele, "Cihatçılar, bizim de düşmanımız ve bizi de öldürüyorlar. Onlarla bizi karıştırmayın." şeklinde görüşünü aktardı.

Kaynak: AA