"Yakında geri döneceğim"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Chelsea'de geçirdiği başarısız bir sezonun ardından görevinden ayrılan Jose Mourinho, bu değişikliğin ardından ilk kez röportaj verdi...
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Chelsea'de geçirdiği başarısız bir sezonun ardından görevinden ayrılan Jose Mourinho, bu değişikliğin ardından ilk kez röportaj verdi...

Portekizli menajer, GQ dergisinin İngiliz edisyonuna Jaguar sponsorluğunda verdiği röportajda hem arabalar üzerine konuştu, hem de antrenörlük hayatındaki geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"EVİMİZ ARTIK LONDRA"

Chelsea'den ayrılmasına rağmen Londra'da yaşamayı neden bu kadar çok sevdiğine ilişkin soruya Mourinho: "Çocuklarım küçükken farklı ülkelere gitmek daha kolay olabiliyordu. Şuanda daha sabit kalmamız gerekiyor ailecek. 3 sene aradan sonra geldiğimiz Londra'yı seviyorum. Yaşamak, öğrenmek, ailece bulunmak için güzel bir şehir." ifadelerini kullandı.

"EVİM LONDRA'DA AMA BEN HAREKETE HAZIRIM"

Londra'da kalmaya devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya ise Portekizli hoca, "Şuanda bir işim yok. Futbolun beni nereye götüreceğini bilemiyorum, futbolda ne zaman ne olacağını bilemezsiniz. Bizim ailecek yaşadığımız şehir artık İngiltere oldu, Londra oldu. Ama ben hareket etmeye hazırım. Ben profesyonelim" şeklinde konuştu.

mourin111

"FUTBOLDA BENİ MOTİVE EDEN ŞEY REKABET"

Futbolda kendisini motive eden şeyin rekabet etmek olduğunu söyleyen Mourinho, "Ben İngiltere, İtalya ve İspanya gibi en üst düzey 3 ligde çalıştım. Her zaman rekabet etmek zorunda olduğumu söyledim. Ben her hafta rekabet etmeliyim. İspanya mesela çok üst düzey bir lig ama senede 4 maç oynanıyor. Barcelona - Real Madrid, Real Madrid - Barcelona. Diğer maçlar sürekli 4-0, 5-0, 5-1, 6-1... Maç kazanmak kolay, ligi kazanmak zor. İspanya'da 100 puanla şampiyon olmuştum, ama 91 puanla kayıp da ettim. İngiltere'de şampiyonluk için 75 puan yeterli olabiliyor mesela. Ben rekabet etmeliyim."

mour1211"YAKINDA GERİ DÖNECEĞİM"

Şuanda zamanını nasıl geçirdiğine ilişkin soruya ise Mou, "Herşeye sahibim. Bir ailem var, arkadaşlarım var, dingin yaşamım var ve en sevdiğim benim futbolum var. 15-16 senedir durmadan çalışıyorum ve bu benim ikinci duraklama dönemim. Ama şuna eminim, yakında geri döneceğim."

"BENDEN DAHA ÇOK BİLEN İNSANLARDAN BİRŞEYLER ÖĞRENMEYİ SEVERİM"

"Hayatta ve özellikle futbolda öğrenileceklerin sınırının olmadığını belirten Mourinho, "Futbolda her zaman öğrenirsiniz. Ben bir uzman asla değilim, ben mükemmel değilim. Bazen işinizde, bazen özel hayatınızda... Benim mütevazı olmadığımı düşünenler vardır ama ben çok mütevazı olduğumu ve her zaman benden daha çok bilen insanlardan birşeyler öğrenmeyi sevdiğimi söylemişimdir."

"KARŞIMDA SOĞUKTAN AĞLAMIŞLARDI"

GQ dergisi ayrıca, İsveç'in Arjeplog bölgesinde gerçekleştirilen çekimlerde Mourinho için ayrıca Jaguar F-Pace model aracı buz üzerinde deneme sürüşü gerçekleştirdi. Buz üzerinde gerçekleşen çekimler sırasında bir anısını da anlatan Portekizli, "Rusya'da bir maçı hatırlıyorum. En az -10 derece soğuk bir hava vardı. Bazı futbolcular karşımda soğuktan ağlamışlardı. Yan hakemin öldüğünü falan düşündüm..." şeklinde konuştu.

mourin234

MOURINHO'NUN ARABA KULLANMA PERFORMANSI

Araç için gerçekleştirdiği sürüş deneyimleri ve buzun üzerinde yaptığı artistik hareketlerin görüntülerinin önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağı ifade edilirken, Portekizli hocanın araba kullanma performansının ise oldukça başarılı olduğu belirtildi. Buz üzerinde kullandığı araçla slalom ve çeşitli kayma figürleri gösteren Mourinho'nun görüntülerinin tamamının önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.